Przyjechał z Anglii i wygrał nocny półmaraton w Kielcach

Zwycięstwem Macieja Białogońskiego zakończył się 5. Nocny sieBiega Półmaraton Kielecki. Pochodzący z Kielc 33-letni biegacz, który mieszka obecnie w Anglii, pokonał trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 9 min 12 s.

Maciej Białogoński na mecie półmaratonu (fot. Wojtek Habdas)

Drugi na mecie ze stratą 1 min 41 s był Tomasz Biskupski z podkieleckiego Sukowa. Ci dwaj biegacze wyprzedzili zdecydowanie pozostałych. O trzecią lokatę rywalizowali Michał Jamioł z Kielc i Marcin Domagała z Jędrzejowa. Lepszy był kielczanin, który uzyskał czas 1:17.13. 15 s za nim finiszował jędrzejowianin.
52. pozycję w kategorii open zajęła najlepsza z kobiet Wioletta Kierczyńska z Morawicy z czasem 1:31.13. Druga była Wioletta Jończyk z Daleszyc (1:34.04), a trzecia Anna Ordyńska z SSC Suchedniów (1:37.05).
W rozgrywanym po raz pierwszy po zmroku półmaratonie, z metą na Suzuki Arenie, czyli stadionie piłkarskim, wystartowało 964 biegaczek i biegaczy. Tylko sześć osób nie ukończyło biegu.