Kandydaci do medali wygrywali swoje biegi w eliminacjach

Wiktoria Gromada

Wiktoria Gromada zajęła najlepsze miejsce ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu 74. mistrzostw Polski juniorów w Radomiu. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz zakwalifikowała się do finału pchnięcia kulą z 12. rezultatem 10,45 m. Na tej samej pozycji uplasowała się również w decydującej rozgrywce, pchając 10,33 m.

W finale B na 100 m pobiegła jej koleżanka klubowa Emilia Dąbek, zajmując siódmą lokatę ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 12,47 s. W sumie sklasyfikowana została więc na 15. miejscu w tej konkurencji. Na 14. pozycji minęła metę w biegu na 3000 m Kinga Siedlarz z Olimpu Strawczyn z czasem 10.57,52.

Bardzo dobrze w eliminacjach pobiegli nasi kandydaci do medali Adam Masaczyński i Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce. Ten pierwszy był najlepszy w swojej serii na 800 m z czasem 1.55,16, a drugi wygrał jeden z trzech biegów na 400 m przez płotki z wynikiem 54,33 s. Obydwaj walczyć będą w finałach w sobotę.

W finale B na 400 m przez płotki juniorek wystąpi Gabriela Modras z sandomierskiej Wisły Junior, która miała 13. rezultat biegów eliminacyjnych 66,8 s. Na 14. miejscu w eliminacjach zakończyła swój start na 800 m Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów z czasem 2.19,03. Na tym samym dystansie juniorów 14. był Jakub Pączkiewicz z KKL (1.56,72), a 16. jego klubowy kolega Łukasz Łakomiec (1.56,94).