Sabina Jarząbek wspaniale pobiegła po trzeci złoty medal w tym roku!

Sabina Jarząbek (fot. Marek Biczyk)

Z ogromną przewagą Sabina Jarząbek zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 9 km seniorek. Od startu objęła prowadzenie, przez 7 km biegła z walczącymi o medale na tym dystansie zawodniczkami z kategorii młodzieżowej, a potem już samotnie zdążała do mety. Uzyskała czas 31,18, drugą w tym biegu Iwonę Bernardelli z KS Prefbet-Sonarol Łomża wyprzedziła o 40 sekund.

Biegaczka KKL Kielce obroniła więc tytuł mistrzowski sprzed roku, kiedy to w Olesnie wygrała bieg przełajowy na 6 km. To jej trzeci złoty medal w tym roku, dwa poprzednie zdobyła niedawno w biegach ulicznych na 5 km (5 listopada w Warszawie) i na 10 km (22 października w Kole). Serdecznie gratulujemy!

Na 9 km seniorów jeszcze na kilometr przed metą na drugiej pozycji biegł reprezentujący LKB Rudnik Andrzej Starżyński. Na finiszu wyprzedzili go jednak dwaj zawodnicy i musiał zadowolić się czwartym miejsce, W biegu na 4 km seniorów dobrze spisał się kejo klubowy kolega Sylwester Lepiarz, który zajął dziewiątą lokatę.

Na tym samym dystansie seniorek 11. była Małgorzata Czarnota z Nadiru Jędrzejów, a 19. jej klubowa koleżanka Dominika Łukasiewicz. Kolejna reprezentantka jędrzejowskiego klubu Klaudia Szmigiel uplasowała się 12. pozycji bieg na 9 km, który ukończyło 13 zawodniczek. Także 12. na 9 km mężczyzn był Piotr Jaśtal z LKB.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw w kategorii seniorów LKB Rudnik został sklasyfikowany na czwartym miejscu, a wśród seniorek Nadir Jędrzejów na szóstej. Ponadto ósmą lokatę wśród mężczyzn zajął UKSM Ekipa Bielachy Kielce, którego zawodnicy indywidualnie plasowali się na końcowych pozycjach w biegach.