Archiwum miesiąca grudzień 2011

Młociarze rzucali w ostatni dzień 2011 roku

Jesienna aura tej zimy umożliwiła miotaczom KKL Kielce rozegranie na stadionie I Konkursu Sylwestrowego w rzucie młotem. Najwartościowszy wynik uzyskała Katarzyna Furmanek, która na koniec startów w kategorii młodziczek rzuciła 3-kilogramowym młotem 55,48 m. Karolina Kozieł, która będzie jeszcze w 2012 roku młodziczką, ustanowiła rekord życiowy 37,78. „Życiówkę” poprawiła w rzucie młotem o wadze 4 kg poprawiła juniorka młodsza Justyna Prus rezultatem 37,10.
Junior Marcin Koźbiał młot 6-kilogramowy posłał na odległość 47,60 m. Młotem o wadze 7,26 kg rzucał czołowy polski kulomiot Kamil Zbroszczyk, uzyskując wynik 39,50.

Czytaj więcej

Olimpijczycy wygrywali w Szydłowie

Henryk Szost z Grunwaldu Poznań i Wioletta Frankiewicz z AZS AWF Kraków zwyciężyli w głównym biegu na 8 km podczas 32. Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Szost, najlepszy obecnie polski maratończyk, olimpijczyk z Pekinu, wyprzedził o 7 sek. Artura Kozłowskiego (Poltraf Wrocław) i o 10 sek. Arkadiusza Gardzielewskiego (Śląsk Wrocław). W tym bardzo silnie obsadzonym biegu najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Damian Noga z Żaczka Połaniec zajął dopiero 22. miejsce w czasie 24.22.
Pierwsza na mecie wśród kobiet Wioletta Frankiewicz, olimpijka z Aten i Pekinu, która karierę rozpoczynała w Granacie i STS Skarżysko, uzyskała czas 26.10. Martyna Adamczyk z STS była dziesiąta – 29.27.
Biegi w kategorii juniorów na ok...

Czytaj więcej

Radości na Święta Bożego Narodzenia oraz rekordowego Nowego Roku dla wszystkich Zawodników, Trenerow, Działaczy i Sympatyków Królowej Sportu!

Czytaj więcej

Podsumowanie 2011 roku

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki zaprasza na spotkanie podsumowujące rok 2011. Odbędzie się ono w piątek 23 grudnia o godz. 11 w restauracji „Olimpijska” koło stadionu MOSiR przy ul. Bocznej 15 w Kielcach. W programie omówienie dokonań świętokrzyskiej „Królowej Sportu” w mijającym roku, wręczenie upominków i dyplomów oraz spotkanie integracyjne.

Czytaj więcej

Biegaczka STS na dalekim miejscu w ME

Martyna Adamczyk zajęła 85. miejsce w rozegranych w słoweńskim Velenje mistrzostwach Europy juniorek w biegu przełajowym na 4 km. Wystartowały w nim 93 zawodniczki. Biegaczka STS Skarżysko uzyskała czas 15,24, tracąc 2 min 11 s do zwyciężczyni Emelii Goreckiej. reprezentantki Wielkiej Brytanii o polskim pochodzeniu. Najlepsza z reprezentantek Polski – Paula Kopciewska z Podlasia Białystok – zajęła 32. lokatę z czasem 14.07.
W klasyfikacji drużynowej polskie juniorki uplasowały się na 10. pozycji. Zaliczano do niej wyniki czterech najlepszych biegaczek z każdego kraju. Adamczyk była wśród Polek szósta.

Czytaj więcej

Rekord młodej sprinterki KKL

Karolina Kozłowska ustanowiła halowy rekord województwa młodziczek w biegu na 60 m. Podczas Mityngu Mikołajkowego w Kielcach. 14-letnia sprinterka KKL uzyskała czas 8,18, o 0,05 s lepszy od rekordowego wyniku sandomierzanki Karoliny Kołeczek z 2008 roku.
Pchnięcie kulą młodziczek zdecydowanie wygrała Katarzyna Furmanek z KKL rezultatem 12,86. Z dobrej strony pokazali się juniorzy młodsi – Jakub Chmielnicki z Trójki Sandomierz (8,57 na 60 m ppł) i Aleksander Podsiadło z Gryfa Rytwiany (1,90 w skoku wzwyż). Na uwagę zasługują też rezultaty młodziczek KKL Karoliny Młodawskiej (8,24 na 60 m) i Patrycji Odo (2,60 w skoku o tyczce) oraz Eweliny Potyrak z Trójki (10,60 w pchnięciu kulą). 13-letnia Martyna Młynarczyk z KKL przebiegła 60 m w 8,39 i skoczyła w dal 4,54...

Czytaj więcej

Biegaczka STS w reprezentacji Polski

19-letnia zawodniczka STS Skarżysko-Kamienna Martyna Adamczyk znalazła się w reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które 10 grudnia rozegrane zostaną w słoweńskim Velenje. Wystartuje tam w biegu na 4 km juniorek. O medale na tym dystansie rywalizować będzie około stu zawodniczek, w tym sześć Polek.
Adamczyk przed tygodniem zajęła szóste miejsce w eliminacjach polskich juniorek do mistrzostw w Słowenii, jakie odbyły się przy okazji młodzieżowych mistrzostw Polski w Białymstoku. Do startu w Velenje zakwalifikowały się cztery pierwsze biegaczki, ale PZLA zdecydował się dołączyć także dwie kolejne.

Czytaj więcej

Zaproszenie na Halowy Mityng Mikołajkowy

Kielecki Klub Lekkoatletyczny i Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki zapraszają na Halowy Mityng Mikołajkowy w sobotę 10 grudnia. Zawody rozpoczną się o godz. 12 w Hali Legionów przy ul. Bocznej 15 w Kielcach. W programie biegi na 60 m i 60 m ppł, skoki wzwyż i w dal, trójskok i tyczka oraz pchnięcie kulą. Zgłoszenia zawodników przyjmowane będą do czwartku 8 grudnia (obowiązuje system zgłoszeń elektronicznych PZLA: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia/).

Komunikat organizacyjny w dziale „Regulaminy”

Czytaj więcej