Archiwum miesiąca luty 2013

Przełajowe mistrzostwa w Strawczynie

Mistrzostwa województwa w biegach przełajowych odbędą się we wtorek 5 marca w Strawczynie. Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą na trasach wyznaczonych koło nowego zalewu. Dziewczynki i chłopcy z rocznika 2000 oraz młodsi pobiegną na dystansie 1000 m, młodziczki na 1500 m, młodzicy, juniorki młodsze i juniorki na 2000 m, a juniorzy młodsi, juniorzy oraz seniorki i seniorzy na 3000 m. Zgłoszenia do biegów przyjmowane będą w dniu zawodów do godz. 11.30. Otwarcie mistrzostw o godz. 12.

Regulamin mistrzostw w dziale „Regulaminy”

Trzeci medal dla Świętokrzyskiego podczas halowych mistrzostw Polski lekkoatletów w Spale. Zdobyła go Agnieszka Wrona w skoku o tyczce. Zawodniczka KKL Kielce pokonała wysokość 3,80 m, zajmując trzecie miejsce. Mistrzynią Polski została Aleksandra Wiśnik (OSOT Szczecin), która skoczyła równe 4 m, a srebrny medal zdobyła juniorka Paulina Hnida (MKS-MOS Wrocław) rezultatem 3,90. Nie startowała w konkursie najlepsza polska tyczkarka Anna Rogowska.
Czwarte miejsce w biegu na 3000 m zajął Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice. W pierwszym starcie na tym dystansie uzyskał czas 8.24,30.

Złoto Karoliny, srebro Kamila!

Karolina Kołeczek zdobyła złoty medal w biegu na 60 m przez płotki podczas 57. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Spale. Debiutująca w tej kategorii wiekowej zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 8,38 s, wyprzedzając po zaciętej walce płotkarki z AZS-AWF Warszawa – Katarzynę Świostek (8,39) i Urszulę Bhebhe (8,41).
Kamil Zbroszczyk powtórzył sukces sprzed dwóch lat i wywalczył wicemistrzostwo Polski w pchnięciu kulą rezultatem 18,80 m. Miotacza KKL Kielce pokonał tylko Jakub Szyszkowski ze Śląska Wrocław, który pchnął 18,94 m.
Piąte miejsce w biegu na 1500 m z czasem 3.50,44 zajął Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice. Dziesiąty na mecie był jego kolega klubowy Dawid Kubiec (4.05,80).

Przygotowujący się do halowych mistrzostw Polski seniorów świętokrzyscy lekkoatleci startowali w kolejnymi mityngu kontrolnym PZLA w Spale. Najlepiej wypadła Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która wygrała finał biegu na 60 m przez płotki z wynikiem 8,37 s, wyrównując ustanowiony przed dwoma tygodniami rekord województwa. Druga na mecie Urszula Bhebhe (AZS-AWF Warszawa) miała czas zaledwie o 0,01 s gorszy. W biegu eliminacyjnym kolejność była odwrotna – zwyciężyła Bhebhe (8,37), wyprzedzając Kołeczek o 0,05 s. Pojedynek obydwu płotkarek w mistrzostwach Polski (16-17 lutego w Spale) zapowiada się więc pasjonująco.
Do walki o medale podczas tej imprezy powinni się włączyć również reprezentanci KKL Agnieszka Wrona i Kamil Zbroszczyk, którzy w mityngu z...

Kamil Zbroszczyk wygrał konkurs pchnięcia kulą podczas halowego mityngu kontrolnego PZLA w Spale. Miotacz KKL Kielce miał pięć nieważnych prób, a w ostatniej szóstej uzyskał rezultat 18,08 m. Druga w skoku o tyczce byłą jego klubowa koleżanka Agnieszka Wrona. Podobnie jak przed tygodniem pokonała wysokość 3,80 m. O 5 cm wyżej skoczyła Paulina Hnida (MKS MOS Wrocław).
W silnie obsadzonym biegu na 1500 m szóste miejsce zajął Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice z rekordem życiowym w hali 3.49,73. Dziewiąty był drugi starachowiczanin Dawid Kubiec (3.55,88), a 12. Łukasz Woźniak z KKL (4.09,48).

Karolina Kołeczek zajęła piąte miejsce w organizowanym przez „Echo Dnia” i inne regionalne media plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu, na najpopularniejszych sportowców województwa w 2012 roku. Lekkoatletkę Trójki Sandomierz, jedną z najlepszych polskich płotkarek, wyprzedzili tylko piłkarze ręczni Vive Targów Kielce Michał Jurecki i Sławomir Szmal, piłkarz nożny Korony Maciej Korzym oraz uprawiająca boks i kickboxing Sandra Drabik.
Nagrodę im. Leszka Drogosza dla sportowej nadziei województwa otrzymał Bartosz Wierzbiński, młody sprinter z Juventy-Kobex Starachowice, mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady
Młodzieży na 100 m i brązowy medalista na 200 m.