Archiwum miesiąca listopad 2014

Biegacz z Buska zakwalifikował się na mistrzostwa Europy i świata

Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój zajął drugie miejsce w biegu przełajowym juniorów na 4 km, który był kwalifikacją do grudniowych mistrzostw Europy i przyszłorocznych mistrzostw świata. Trasę 6 km w Parku im. Henryka Jordana w Krakowie pokonał w 17 min 53 s. Do zwycięzcy Kamila Linki z Gwardii Piła stracił 11 s. Trzeci na mecie był Zbigniew Jost z Rodła Kwidzyn w czasie 17.56. Wszyscy ci zawodnicy zakwalifikowali się do reprezentacji Polski na 21. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych, które 14 grudnia rozegrane zostaną w bułgarskim Samokow.
Zgodnie z przyjętymi przez PZLA zasadami najlepszy w tym biegu zawodnik z rocznika 1996 lub młodszy kwalifikował się także na 41...

Łukasz Woźniak ze Strawczyna zajął bardzo dobre siódme miejsce w XXVI Biegu Niepodległości w Warszawie. Dystans 10 km pokonał w 31 min 45 s. Do mety dobiegło 12 295 biegaczy, zwyciężył wielokrotny reprezentant i medalista mistrzostw Polski w biegach średnich i długich Łukasz Parszczyński w czasie 30.03.
Rozegrany także na dystansie 10 km VII Bieg Niepodległości w Kielcach zakończył się zwycięstwem pochodzącego ze Stąporkowa Andrzeja Lachowskiego, który od lat reprezentuje AZS-AWF Kraków. Uzyskał on czas 32.33, wyprzedzając o 52 s Dawida Kubca z Juventy-Kobex Starachowice i o 53 s Marcina Stokowca z KKL Kielce. Najlepszą wśród pań była Sabina Jarząbek z KKL (41.08.) Bieg ukończyło 665 osób.
Biegiem Święto Niepodległości uczczono także m.in...

W niedzielę 9 listopada na kieleckich ulicach rozegrany zostanie VII Bieg Niepodległości, którego głównym organizatorem jest wojewoda świętokrzyski. Po raz pierwszy jego trasa wynosić będzie 10 km (dla biegaczy urodzonych w 1999 roku i starszych) oraz 1 km (dla urodzonych w 2000 roku i młodszych). Start dla obydwu kategorii spod bramy do Parku Miejskiego (od strony ul. Jana Pawła II), a meta na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego. Na 1 km biegacze wystartują o godz. 9, a na 10 km o godz. 10.
Na najlepszych na mecie czekają medale nagrody rzeczowe. Specjalne nagrody przewidziano też m.in. dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz biegacza, który zajmie 96. miejsce (z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości)...