Archiwum miesiąca grudzień 2023

Andrzej Starżyński zwycięzcą biegu sylwestrowego w Szydłowie

151 biegaczek i biegaczy rywalizowało w biegu głównym na 10 km podczas 42. Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. O zwycięstwo prawie do końca walczyli Andrzej Starżyński z LKB Rudnik i Bogdan Semenowycz z Ukrainy.  Lepszy okazał się ten pierwszy, który pokonał trasę w 31 min 8 s i wyprzedził najgroźniejszego rywala o sześć sekund.

Biegacze w Bramie Krakowskiej, prowadzi Sylwester Lepiarz, jako czwarty biegnie Andrzej Starżyński (fot. odkryj.szydlow.pl)

Jako trzeci ze stratą 1 min 10 s do zwycięzcy minął metę Sylwester Lepiarz,  także z LKB Rudnik. Czwartą lokatę z czasem 33.20 zajął Damian Noga, były zawodnik Żaczka Połaniec reprezentujący obecnie Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Wśród kobiet podobnie jak przed rokiem na...

Natalia Biskupska uzyskała najlepszy rezultat mityngu mikołajkowego rozegranego w Hali Legionów w Kielcach. Juniorka KKL pokonała wysokość 3,70 m i była bliska zaliczenia 3,80 m. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka juniorka młodsza Zofia Jastrząb z wynikiem 3,60 m.

Karol Białogoński

Natalia Biskupska

W rywalizacji tyczkarzy zwyciężył młodzik Borys Lach, który skoczył 3,90 m. Taką samą wysokość, ale dopiero w trzeciej próbie pokonał junior młodszy Karol Białogoński, skaczący w mikołajowej czapce. Zdjął ją przy ostatniej próbie na 4,06 m, lecz nie była udana.

Wyróżniające się wyniki uzyskały sprinterki na 60 m. 16-letnia Daminika Faluza z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski przebiegła ten dystans w 8,35 s, a dwa lata młodsza Aleksandra Gołąbe...

Nie udało się Sabinie Jarząbek nawiązać walki z najlepszymi biegaczkami Europy podczas przełajowych mistrzostw w Brukseli. Zawodniczka KKL Kielce w biegu kobiet na 9 km przez prawie cały dystans plasowała się w czwartej dziesiątce. Najwyższą 32. lokatę zajmowała po drugim z sześciu okrążeń. Po piątym spadła na 41. miejsce, a ostatecznie minęła metę na 40. pozycji z czasem 37 min 10 s.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy w Brukseli, ósma od prawej Sabina Jarząbek (fot. pzla.pl)

Kielczanka w stolicy Belgii nie zdołała zatem poprawić rezultatu z ubiegłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu rozegranych pod Turynem we Włoszech. Debiutując w reprezentacji Polski, zajęła wtedy 37. miejsce na dystansie prawie 8 km.

Bezkonkurencyjna na trudnej błotnistej t...

Magdalena Drop odnosiła największe sukcesy w skoku wzwyż w historii świętokrzyskiej lekkoatletyki. Jako zawodniczka Wisły Sandomierz w 2005 r. zajęła ósme miejsce w mistrzostwach Europy juniorek w litewskim Kownie, a także zdobyła brązowe medale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej w hali i na stadionie oraz w rywalizacji z seniorkami na stadionie. Ustanowiła też wtedy pierwsze rekordy województwa.

Magdalena Drop na Mityngu Świętokrzyskim 3 lipca 2010 r. w Kielcach (fot. Paweł Małecki)

Jako studentka dwa kolejne sezony reprezentowała barwy AZS AWF Kraków, ale w tym klubie nie poprawiła swoich rezultatów i skakała poniżej 1,80 m. W 2008 r. powróciła do Sandomierza i wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski...