Biegacze z Jędrzejowa i Wodzisławia zdominowali Memoriał Stawiarza

Nikola Wyrozumska (fot. Bartłomiej Kozłowski)

Biegacze z powiatu jędrzejowskiego odnieśli pięć zwycięstw w XXII Wojewódzkich Masowych Biegach Przełajowych Zrzeszenia LZS – Memoriale Zdzisława Stawiarza, zadłużonego działacza sportowego, który zginął tragicznie w 1996 r.

Na najdłuższych dystansach – 1000 m dziewcząt i 1500 m chłopców z roczników 2008-2009 – zwyciężyli Nikola Wyrozumska i Kacper Radziejewski ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jędrzejowie. Szkoła okazała się najlepsza w punktacji drużynowej w tej kategorii.

W biegach na 800 m dziewcząt i 1000 m chłopców z roczników 2010-2011 zwycięzcami zostali uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wodzisławiu – Diana Kowalczyk i Jakub Górniak. Natomiast punktację drużynową w tej kategorii także wygrali uczniowie SP 5 Jędrzejów.

W biegu na 800 m dziewcząt z rocznika 2012 i młodszych zwyciężyła Patrycja Wojciechowska z SSP w Wodzisławiu, a na takim samym dystansie wśród chłopców  w tej kategorii najlepszy był Julian Jaguś z Publicznej SP w Rytwianach. Drużynowo triumfowała Szkoła Podstawowa z Brynicy (gm. Piekoszów).