Świętokrzyscy maratończycy na podium mistrzostw Europy mastersów

Michał Bąk

Michał Bąk z Chełmiec w gminie Strawczyn i Rafał Czarnecki z Bliżyna zdobyli medale mistrzostw Europy mastersów w maratonie, które rozegrane zostały w Toruniu. Pierwszy z nich zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej M35 z czasem 2:29.41, drugi był trzeci w kategorii M40 z wynikiem 2:32.43.

Obydwaj byli ponadto w drużynach Polski, które wywalczyły w tych kategoriach złote medale. Bardzo dobrze wypadł również kolejny świętokrzyskim maratończyk – Jakub Karpiński z Suchedniowa, który w kategorii M35 uplasował się na szóstej pozycji z rekordem życiowym 2:36.43.

Mistrzostwa maratończyków, rozgrywane oczywiście na ulicach, towarzyszyły halowym mistrzostwom Europy mastersów. W ich programie znajdowały się także dalekie rzuty, w których o medale walczono na stadionie. Cztery srebrne zdobył Grzegorz Mirkowski ze Skarżyska-Kamiennej w kategorii 85-latków – w rzutach dyskiem, młotem i oszczepem oraz ciężarkiem o wadze 5,45 kg. W tej ostatnie konkurencji złoto przegrał różnicą zaledwie 1 cm.

Na duże brawa zasłużyła również Halina Ślęzak (dawniej Fornal) z Bliżyna, która wywalczyła brązowy medal w skoku wzwyż i wynikiem 1,25 m ustanowiła rekord Polski w kategorii K65. Nie udało się stanąć na podium Zdzisławowi Włodarczykowi z Suchedniowa w kategorii M80. Najbliżej medalu był w biegu na 60 m przez płotki, zajmując czwarte miejsce. Ponadto był piąty w skoku o tyczce i szósty w rzucie młotem