Srebrny bieg Karoliny Kołeczek! Drugi raz wicemistrzynią Europy!

www.european-athletics.orgOgromny sukces Karoliny Kołeczek! Najlepsza świętokrzyska lekkoatletka zdobyła w Tallinnie swój drugi srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w biegu na 100 m przez płotki. Nie wystartowała najlepiej, miała szósty czas reakcji, ale na dystansie radziła sobie doskonale. Uzyskała drugi wynik w karierze 12,92 s, zaledwie 0,01 s gorszy od rekordu życiowego. Uległa tylko głównej faworytce do medalu Noemi Zbären ze Szwajcarii, która zwyciężyła z rekordem mistrzostw 12,71 s.

Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz powtórzyła zatem sukces sprzed dwóch lat z Tampere w Finlandii, gdzie również zdobyła młodzieżowe wicemistrzostwo Starego Kontynentu. Do srebrnego medalu wystarczył jej wówczas rezultat 13,30 s. W stolicy Estonii pobiegła 0,38 s szybciej i po raz drugi wypełniła minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa świata w Pekinie, zapewniając sobie kwalifikację do reprezentacji Polski na tę imprezę.
Najlepszej polskiej płotkarce i jej trenerowi Andrzejowi Mirkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!