Mateusz Nowakowski rzucił oszczepem 64,60 m

Podczas pierwszego dnia Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu Mateusz Nowakowski, zawodnik KKL Kielce studiujący na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, dwukrotnie poprawiał rekord województwa w rzucie oszczepem. Najpierw w drugiej próbie uzyskał 64,28 m, a w piątej poprawił się jeszcze na 64,60 m. Poprawił tym samym swój ustanowiony w 2008 roku rekord o 1,36 m.
Wynikiem uzyskanym w Poznaniu Mateusz zdobył brązowy medal AMP. Także brąz wywalczyła w biegu na 1500 m Mariola Ślusarczyk, zawodniczka UKS WiR Łopuszno studiująca w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Uzyskała ona czas 4.29,08, poprawiając rekord życiowy.
Drugiego dnia mistrzostw najlepiej wypadł Tomasz Król z KKL, student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który skoczył wzwyż 2,04 i zajął szóste miejsce.