Goście z Kenii i Ukrainy zdominowali półmaraton w Skarżysku

Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo zwyciężył XVIII Półmaraton Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Uzyskał czas 1:06.51, wyprzedzając trzech biegaczy z Ukrainy, z których najlepszy okazał się Mykoła Jakimczuk z wynikiem 1:07.25. Piąty na mecie z rezultatem 1:16.49 był Rafał Czarnecki z Bliżyna, odczuwający jeszcze trudy zwycięskiego 15 sierpnia XXIV Półmaratonu Solidarności na ulicach Trójmiasta. Siódmą lokatę zajął kielczanin Maciej Białogoński, który 21 km 97,5 m pokonał w 1:17.32.

Wśród pań nie miała sobie równych w skarżyskim półmaratonie Kenijka Agnes Chebet, która uzyskała czas 1:16.50. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Walentyna Kiliarska z wynikiem 1:21.08. Na szóstej pozycji z rezultatem 1:35.09 uplasowała się Lidia Czarnecka z Bliżyna. Biegaczka ta wraz z mężem Rafałem zwyciężyli pewnie klasyfikację par w półmaratonie.

Rozegrany dodatkowo bieg na 10 km wygrał Sergij Okseniuk z Ukrainy w czasie 31.48. Na czwartym miejscu minął metę Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik z wynikiem 33.47. Wśród kobiet na tym dystansie najlepsza była ukraińska biegaczka Tatiana Wernygor (36.03), szósta była Monika Mosiołek ze Skarżyska (42.54).

Półmaraton ukończyło 55 pań i 201 panów, bieg na 10 km – 52 panie i 98 panów.