Seniorzy i juniorzy bez sukcesów

Dziewiąte miejsce Martyny Adamczyk z STS Skarżysko to najlepszy wynik świętokrzyskich reprezentantów w przełajowych mistrzostwach Polski juniorów i seniorów w Bydgoszczy. W mistrzostwach makroregionu nasi biegacze przegrali z rówieśnikami z Łódzkiego.
Martyna Adamczyk zajęła dziewiąte miejsce w biegu na 6 km juniorek z czasem 25 min. 10 sek. Do złotej medalistki Aleksandry Gierat straciła 42 sekundy. W biegu na 4 km juniorów 15. na mecie był Dawid Szewczyk z KKL Kielce, a na dwukrotnie krótszym dystansie juniorek 18. Milena Kaluga, a 30. Kamila Sodek (obie z STS). Ponadto Mariusz Kondrat z Trójki Sandomierz uplasował się na 26. pozycji na 8 km juniorów.
W biegu na 8 km seniorek Mariola Ślusarczyk (WiR Łopuszno) zajęła 14. miejsce (bieg ukończyło 18 zawodniczek). Na 4 km seniorów 15. były Wojciech Jarosz, a 23. Dawid Kubiec (obaj Juventa-Kobeks Starachowice).
Nasi biegacze nie odnieśli też wielkich sukcesów w mistrzostwach makroregionu w Końskich. Młodzicy w rywalizacji z rówieśnikami z województwa łódzkiego wygrali dwa z czterech biegów, ale wyraźnie przegrali w punktacji (57 do 111 pkt.) Walczący o zakwalifikowanie się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorzy młodsi w czterech biegach tylko dwukrotnie stawali na podium. Jedyne zwycięstwo odniosła Karolina Mierzejewska z powstałego niedawno Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Technikum Hutniczo-Mechanicznych w Ostrowcu.

Najlepszy wyniki naszych biegaczy w Końskich
1 km dziewcząt do 13 lat: 2. Agnieszka Filipowska. LKB Rudnik;
1,5 km młodziczek: 1. Klaudia Kotańska, STS Skarżysko, 2. Olga Kozieł, WiR Łopuszno,
2,5 km młodziczek: 1. Katarzyna Gliścińska, WiR;
2 km juniorek młodszych: 1. Karolina Mierzejewska, MUKS THM Ostrowiec,
3 km juniorek młodszych: 3. Monika Ruszkiewicz, KKL Kielce;
1,5 km chłopców do 13 lat: 1. Mateusz Borkowski, LKB Rudnik;
3 km młodzików: 3. Marcin Rzeszowski, Juventa-Kobex Starachowice.