Szymon Kulka i Sabina Jarząbek najlepsi na ulicach Szydłowa

Zwycięstwem Szymona Kulki z WKS Grunwald Poznań zakończył się bieg główny 40. Jubileuszowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie, rozegranych w tym roku nie 30 grudnia, jak w poprzednich latach, ale dwa dni wcześniej. Dwukrotny mistrz Polski w półmaratonie pokonał 10-kilometrową trasę w 30 min i 43 s. Drugi na mecie ze stratą 26 s był pochodzący z Ukrainy Andrzej Starżyński, a trzeci Marokańczyk Abderrahim Elasri (31.14).

Sabina Jarząbek z KKL Kielce była najlepsza wśród kobiet

Czwartą lokatę zajął najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, kolejne dwie Damian Noga z PSP Sandomierz i Michał Jamioł z Kielc. Na 13. pozycji, jako pierwsza z kobiet, finiszowała Sabina Jarząbek z KKL Kielce.

Bieg główny na 10 km ukończyło 213 biegaczek i biegaczy. 271 startowało w biegach dzieci i młodzieży. Oto ich zwycięzcy: