Czwarte i piąte miejsce juniorek młodszych KKL w mistrzostwach Polski

Alicja Borek

Alicja Borek zajęła czwarte miejsce w konkursie trójskoku juniorek młodszych podczas rozpoczętych w Toruniu halowych mistrzostw Polski. Zawodniczka KKL wynikiem 11,23 m poprawiła o 2 cm należący do niej rekord województwa świętokrzyskiego w tej kategorii wieku w hali. Do trzeciej lokaty na podium zabrakło tylko 17 cm.

Szansę na medal miała w konkursie tyczkarek Natalia Biskupska, także juniorka młodsza KKL. Do 3,50 m zaliczała kolejne wysokości w pierwszych próbach. Opuściła 3,55 m, a następnie była bliska pokonania w pierwszym podejściu 3,60 m, co – jak się później okazało – wystarczyłoby do zdobycia brązowego medalu. Niestety, nie udało się także w pozostałych dwóch próbach i musiała zadowolić się piątym miejscem.

Obydwie zawodniczki KKL nie mają jeszcze skończonych 16 lat i należały do najmłodszych uczestniczek rywalizacji. O medale w mistrzostwach juniorek młodszych mogły jeszcze walczyć w przyszłym roku.

W pierwszym dniu toruńskich mistrzostw startowała jeszcze ich rok starsza koleżanka klubowa Oliwia Masternak. Wypadła jednak poniżej swoich możliwości, zajmując w trójskoku juniorek młodszych 14. pozycję z wynikiem 10,39 m.