Archiwum miesiąca październik 2011

Marcin Fudalej drugi w Puerto del Carmen

Marcin Fudalej zajął drugie miejsce w półmaratonie w Puerto del Carmen na wyspie Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Mieszkający od kilku lat w Anglii i reprezentujący KKL Kielce biegacz pokonał trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 11 min. i 56 s.
Półmaraton rozegrano przy upalnej pogodzie i dużej wilgotności w ramach imprezy Music Marathon Festival. Zwyciężył zdecydowanie Hiszpan Jose Carlos z czasem 1:08.11. Pierwsza wśród kobiet była na mecie z rezultatem 1:23.13 Agnieszka Ciołek z AZS AWF Wrocław, podopieczna trenera Jacka Wośka, przed kilkunastu laty biegacza STS Skarżysko.

Czytaj więcej

Memoriał Edmunda Sarny zakończył sezon

IV Memoriał Edmunda Sarny, czyli otwarte mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w wielobojach zakończyły sezon 2011. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w ośmioboju juniorów młodszych. Wygrał Maciej Strzelecki z Agrosu Zamość z rezultatem 5131 pkt., przed Patrykiem Gradzikiem z KKL Kielce – 4804 pkt. W dziesięcioboju juniorów najlepszy był Paweł Tietierin z KKL – 5302 pkt. W siedmioboju seniorek Magdalena Drop z Trójki Sandomierz, która wygrywała w tych zawodach w poprzednich latach, tym razem zajęła drugą lokatę z wynikiem 3838 pkt. Zwyciężyła Anna Styrcz z AZS AWF Kraków – 3.861 pkt.
W konkurencjach rozgrywanych poza konkursem najlepszy wynik uzyskał Krzysztof Pękalski z KKL, który 2-kilogramowym dyskiem rzucił 47,34 m...

Czytaj więcej

Potrzebna krew dla prezesa Mochockiego

Kielecki Klub Lekkoatletyczny apeluje o oddawanie krwi dla Jana Mochockiego, prezesa klubu i wiceprezesa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.
„Stan zdrowia prezesa jest bardzo poważny. Wszystkich, którzy mogą oddać krew, gorąco prosimy o wizytę w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej 66. Podczas rejestracji w placówce krwiodawstwa należy podać, że jest to „Krew na rzecz Jana Mochockiego” – czytamy w apelu podpisanym przez Tomasza Wieczorka, sekretarza KKL

Czytaj więcej

Kasia Furmanek dorzuciła jeszcze srebro

Po złotym medalu w rzucie młotem Katarzyna Furmanek zdobyła jeszcze srebrny w pchnięciu kulą. W drugim dniu Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego trzykrotnie poprawiała własny rekord województwa młodziczek w tej konkurencji. W trzeciej próbie miotaczka KKL Kielce posłała 3-kilogramową kulę na odległość 13,67 m, w czwartej 13,85, a w piątej 13,86. Zwyciężyła Katarzyna Hnatiuk z Juniora Sopot rezultatem 14,13.

Pozostali świętokrzyscy młodzicy byli tylko tłem dla rywali z innych województw. Patrycja Odo z KKL uplasowała się na 10. pozycji w skoku o tyczce z wynikiem 2,70. Na ostatnim ósmym miejscu zakończył start w sześcioboju jej klubowy kolega Paweł Bączek z wynikiem 3077 pkt...

Czytaj więcej

Złoty medal i rekord Kasi Furmanek

Katarzyna Furmanek zdecydowanie zwyciężyła w rzucie młotem podczas Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego w Kielcach. Zawodniczka KKL w piątej próbie ustanowiła kolejny w tym roku rekord województwa młodziczek rezultatem 61,27 m. W Polsce 3-kilogramowym młotem rzucała dalej tylko Kamila Skolimowska (65,10 w 1997 roku), mistrzyni olimpijska z Sydney (2000). Drugą w konkursie Marikę Kaczmarek z Kadeta Rawicz Kasia wyprzedziła o 6,48 m.
Z pozostałych reprezentantów Świętokrzyskiego w pierwszym dniu zawodów, które są nieoficjalnymi mistrzostwami Polski młodzików, najlepiej wypadł Marcin Rzeszowski. Biegacz Juventy-Kobex Starachowice uzyskał siódmy czas na 2000 m – 6.06,12. Do finału 100 m awansowała 14-letnia Karolina Kozłowska z KKL, która w eliminacjach uzyskała 12,50 s...

Czytaj więcej