Archiwum dnia 14 kwietnia 2012

„Górale” z Rudnika mistrzami Polski

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku wygrali zdecydowanie rywalizację młodzików podczas mistrzostw Polski w biegach górskich na krótkim dystansie w Ustrzykach Dolnych. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mieli do pokonania trasę o długości 1,5 km z przewyższeniem +- 80 m. Agnieszce zajęło to 6 min 18,7 s, a Mateuszowi 5.21,6.
Świętokrzyscy biegacze wywalczyli w Ustrzykach jeszcze dwa srebrne medale. Druga w biegu juniorek na 2,5 km (+-150 m) z czasem 10.59,5 była Karolina Mierzejewska z MUKS THM Ostrowiec. Także drugie miejsce zajął Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój na 4 km (+- 250 m) juniorów młodszych a rezultatem 15.01,1. Na takim samym dystansie wśród juniorów czwarty na mecie był Sylwester Lepiarz z MUKS THM (14...