Archiwum dnia 26 stycznia 2014

Karolina Kołeczek pierwszy raz w hali na 200 m

Podczas zorganizowanego przez PZLA mityngu kontrolnego w Spale Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 m przez płotki z czasem 8,40. Podobnie jak przed tygodniem wyprzedziły ją zawodniczki AZS-AWF Warszawa. Zwyciężyła Urszula Bhebhe z rekordem życiowym 8,28, wyprzedzając o 0,02 s Annę Kiełbasińską.
Sandomierzanka, przygotowująca się do startu w halowych mistrzostwach Polski seniorów, które za cztery tygodnie odbędą się w Sopocie, pobiegła także na 200 m. W pierwszym starcie na tym dystansie w hali uzyskała rezultat 25,09, czwarty w tej konkurencji.
W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki szybciej w hali przebiegła 200 m tylko Elżbieta Kapusta z Budowlanych Kielce, do której od 30 lat należy rekord województwa – 24,70...

Czytaj więcej

Trzy medale i rekordy juniorów młodszych w Spale

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik zdobyli złote medale halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach na 2000 m. Paweł Switek z Żaczka Połaniec wywalczył „srebro” na 600 m.
Niespełna 17-letni Mateusz Borkowski był jednym z bohaterów rywalizacji młodych lekkoatletów w Spale. Mimo że nie miał zbyt wymagających rywali (drugiego na mecie wyprzedził o ponad 3 s.), ustanowił czasem 5.29,12 halowy rekord Polski juniorów młodszych. Poprzedni od 21 lat należał do Wojciecha Kałdowskiego z Baszty Bytów i wynosił 5.31,6. Przypomnijmy, że przed tygodniem Mateusz poprawił rekord Polski tego samego zawodnika na 1000 m.
Agnieszka Filipowska do zwycięstwa dołożyła rekord województwa juniorek młodszych – 6.29,60...

Czytaj więcej