Archiwum dnia 2 września 2014

Młodzicy powalczą o medale. Najpierw w Strawczynie

Mistrzostwa województwa świętokrzyskiego młodzików rozegrane zostaną w piątek 5 września w Strawczynie. Zawody rozpoczną się o godz. 11, a zakończą około godz. 14. W ich programie znajdują się wszystkie konkurencje przewidziane dla młodzików z wyjątkiem konkursów skoku o tyczce i rzutu młotem, które rozegrane już zostały 30 maja w Kielcach w ramach mistrzostw województwa juniorów i juniorów młodszych.
Zawody w Strawczynie to pierwszy z trzech ważnych startów, jakie czekają młodzików we wrześniu. Tydzień później rywalizować będą w międzywojewódzkich mistrzostwach z rówieśnikami z Łódzkiego. Najlepsi w ostatni weekend września wystartują w Zielonej Górze w mistrzostwach Polski, będących także Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego.
A w os...

Czytaj więcej

Na złoty medal młodzieżowców czekaliśmy 20 lat

Karolina Kołeczek jest czwartą zawodniczką w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki, która wywalczyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski. Na tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej czekaliśmy aż 20 lat. Tyle już bowiem upłynęło od sukcesów Rafała Wójcika, który w 1994 roku został mistrzem w biegach na 3000 m z przeszkodami i przełajowym na 6 km. Na tym pierwszym dystansie Wójcik wywalczył złote medale także w dwóch poprzednich latach. W sumie zdobył cztery z siedmiu świętokrzyskich tytułów młodzieżowego mistrza Polski.

Nasi młodzieżowi mistrzowie Polski:1991 – Piotr Kotlarski, Budowlani Kielce, 400 m ppł – 51,81
1992 – Małgorzata Jamróz, Żak Kielce, 1500 m – 4.26,89
1992 – Rafał Wójcik, Granat Skarżysko, 3000 m prz – 8...

Czytaj więcej