Archiwum miesiąca grudzień 2014

Biegacz z Hrubieszowa przed Ukraińcami w Szydłowie

Artur Kern z Unii Hrubieszów zwyciężył w biegu głównym na 10 km podczas XXXV Międzynarowowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Uzyskał czas 31.57, wyprzedzając drugiego na mecie Jurija Kuszenkę z Ukrainy o 20 s. Na trzecim miejscu minał metę kolejny ukraiński biegacz Michaiło Iweruk ze stratą 22 s. W pierwszej dziesiątce było jeszcze czterech Ukraińców, Słowak oraz dwóch świętokrzyskich biegaczy – ósmy Damian Noga z Żaczka Połaniec i dziesiąty Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój.
Rywalizację kobiet na 10 km zdominowały biegaczki zza wschodniej granicy. Zwyciężyła po raz drugi w Szydłowie Swietłana Kudelicz z Białorusi w czasie 35.33. Drugie i trzecie miejsca zajęły Ukrainki Olena Burkowska i Tatiana Hołowczenko ze stratą 41 s...

Świętokrzyscy lekkoatleci zdobyli w 2014 roku 22 medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych – osiem na stadionie, trzy w hali, dwa w biegach przełajowych oraz dziewięć w biegach górskich.
Najlepszą naszą lekkoatletką po raz kolejny okazała się Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz, która w biegu na 100 m przez płotki uzyskała rezultat 12,94 s, awansowała do półfinału mistrzostw Europy, a także wywalczyła szóste miejsce w drużynowych mistrzostwach Starego Kontynentu.
W mistrzostwach świata juniorów Katarzyna Furmanek z KKL Kielce zajęła siódmą lokatę w rzucie młotem. W Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży na 13. pozycji w biegu na 1500 m sklasyfikowany został junior młodszy Mateusz Borkowski z LKB Rudnik...

Głosujmy na Karolinę Kołeczek w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu”

Karolina Kołeczek znalazła się wśród 30 sportowców, na których można głosować w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2014”, organizowanym przez regionalne media. Płotkarka Trójki Sandomierz, tegoroczna mistrzyni Polski i półfinalistka mistrzostw Europy, ma szansę po raz trzeci znaleźć się w dziesiątce laureatów. Przypomnijmy, że w 2012 roku zajęła piąte, a w 2013 szóste miejsce.
Na Karolinę Kołeczek głosować można na kuponach drukowanych codziennie w „Echu Dnia” i w piątkowych wydaniach „Gazety Wyborczej”, a także wysyłając SMS na numer 71321 o treści SWS.16. Głos poprzez kupon i SMS to 10 punktów.
Głosować można również na portalu www.echodnia.eu i na Facebooku. Klik na tym pierwszym oznacza jeden punkt, a na drugim – dwa.
Pró...

Na 74. miejscu ukończył Damian Sator bieg juniorów podczas przełajowych mistrzostw Europy w bułgarskim Samokow. 18-latek ze Słoneczka Busko-Zdrój dystans 6 km 85 m pokonał w 22 min 12 s. Zwycieżył reprezentujący Włochy Yamaneberhan Crippa w czasie 20.07. Bieg ukończyło 94 juniorów, w tym jeszcze trzech Polaków: 38. Patryk Błaszczyk, Jantar Ustka 21.20, 59. Mateusz Kaczor, Starówka Radom 21.44 i 67. Zbigniew Jost, Rodło Kwidzyn 21.59.
W klasyfikacji drużynowej, do której zaliczano sumę miejsc czterech biegaczy z każdego kraju, polscy juniorzy z rezultatem 238 zajęli 13. lokatę. Zdecydowanie zwyciężyli biegacze z Włoch, których aż czterech uplasowało się w pierwszej dziesiątce, na miejscach pierwszym, trzecim, piątym i dziewiątym (suma miejsc 18).

Młodzicy i dzieci brali głównie udział w mikołajkowym sprawdzianie, jaki KKL zorganizował 6 grudnia w Hali Legionów. Wyróżnił się 13-letni Adam Masaczyński, który zwyciężył w skoku w dal z rezultatem 5,49 m i przebiegł 60 m w 8,09 s. 12-letnia Wiktoria Piskulak skoczyła w dal 4,05, a rok młodsza Kinga Ciesielska miała 9,67 na 60 m i 3,97 w dal. Ponadto 10-letnia Julia Miś uzyskała na 60 m czas 9,81 i 3,88 w dal. 8-letnia Blanka Iwaniec skoczyła w dal 2,50, a rok starszy Kornel Denko 3,02.
Z czołowych zawodników KKL startowały jedynie sprinterki. Martyna Młynarczyk pokonała 60 m w 8,16, a Karolina Kozłowska w 8,23. Karolina Młodawska ustanowiła „życiówkę” w biegu na 60 m przez płotki czasem 9,54 s.

Wszystkie wyniki w dziale „Komunikaty z zawodów”