Archiwum dnia 3 lutego 2015

Mateusz Borkowski pobiegł szybciej od rekordu Polski

Ponad półtorej sekundy szybciej od halowego rekordu Polski juniorów przebiegł 800 m Mateusz Borkowski podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu. Biegacz LKB Rudnik nie został jednak rekordzistą, ponieważ o 0,02 s wyprzedził go inny junior Radosław Russ z Vectry Włocławek. Obydwaj spisali się znakomicie w biegu, który wygrał aktualny mistrz Europy Adam Kszczot z RKS Łódź w czasie 1.47,05. Drugie miejsce zajął Kenijczyk Timothy Kitum z rezultatem 1.47,54.
Szósty na mecie Radosław Russ miał 1.49,42, a siódmy Mateusz Borkowski – 1.49,44. Obydwa wyniki są zdecydowanie lepsze od dotychczasowego rekordu Polski juniorów w hali, który od 2008 roku należał do Adama Kszczota i wynosił 1.51,01...

Czytaj więcej

Sandomierzanka ma minimum na mistrzostwa Europy

Karolina Kołeczek zajęła trzecie w biegu na 60 m przez płotki podczas I Halowego Mityngu Europejskiego Copernicus Cup w Toruniu. Uzyskała czas, o 8,10 s, o 0,02 s lepszy od wyznaczonego przez PZLA minimum na mistrzostwa Europy, które 5-8 marca odbędą się w hali O2 Arena w Pradze.
Swój rekord życiowy i rekord województwa z ubiegłego roku najlepsza świętokrzyska lekkoatletka poprawiła aż o 0,16 s. Pomogły silne rywalki, z którymi toczyła zaciętą walkę zaciętą walkę na całym dystansie. Zwyciężyła Lucy Hatton z Wielkiej Brytanii z rezultatem 8,06 s, druga reprezentantka Panamy Yvette Lewis – 8,08 s.
Za płotkarką Trójki Sandomierz m.in. finiszowały Chorwatka Andrea Ivancevic (8,12) oraz Olena Janowska z Ukrainy i Anna Kiełbasińska z AZS-AWF Warszawa (obie po 8,22)...

Czytaj więcej

Adama Jóźwika pożegnamy w czwartek 5 lutego

Pogrzeb śp. Adama Jóźwika odbędzie się w czwartek 5 lutego w Kielcach. Msza święta odprawiona zastanie o godz. 13 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Świętokrzyskim. Po jej zakończeniu nastąpi odprowadzenie na cmentarz Stary.

Czytaj więcej