Archiwum dnia 14 kwietnia 2015

Świętokrzyscy biegacze na ósmych miejscach w półmaratonach

Rafał Czarnecki zajął ósmą lokatę w VIII PZU Półmaratonie Rzeszowskim. Biegacz z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, pokonał trasę 21 km 97,5 m w 1 godz. 10 min i 51 s. Był na mecie drugim z Polaków – za Arturem Kozłowskim z Sieradza (1:04.07). Wyprzedziło go jeszcze czterech Kenijczyków oraz biegacze z Ukrainy i Słowacji. Zwyciężył Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo z Kenii w czasie 1:03.50. Na 21. miejscu minął metę Michał Jagiełło z Lubieni, reprezentujący LKB Rudnik, który uzyskał 1:17.23.
W VIII Półmaratonie Dąbrowskim w Dąbrowie Górniczej także najlepszy był Kenijczyk – Rop Abel Kibet. Zwycięstwo zapewnił sobie czasem 1:06.42. Ósme miejsce zajął Dariusz Starzyński z Sędziszowa z najlepszym swoim tegorocznym wynikiem 1:15.25...

Damian SatorDamian Sator zdobył mistrzostwo Polski juniorów w biegu górskim w stylu anglosaskim na krótkim dystansie. Trasę 4 km o przewyższeniu + – 250 m zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój pokonał w 14 min 18 s. Ósmy na mecie w tym biegu był jego kolega klubowy Michał Konieczny w czasie 16.19.
Na 2,5 km juniorek młodszych (przewyższenie +- 150 m) Paulina Witek z Żaczka Połaniec zajęła dziewiątą lokatę. Na 4 km juniorów młodszych (+- 250 m) dziesiąty był Norbert Wojtaszek ze Słoneczka. Także na dziesiątym miejscu ukończyła bieg na 1,5 km młodziczek (+- 80 m) Karolina Niekurzak z Gryfa Rytwiany.
W zawodach rozegranych 11 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rywalizowały też – w otwartych mistrzostwach Podkarpacia – dzieci...