Archiwum dnia 20 kwietnia 2015

Biegali po kieleckim parku i na przełaj w Rytwianach

Sabina Jarząbek z KKL Kielce wśród kobiet i Damian Noga z Żaczka Połaniec wśród mężczyzn zwyciężyli w biegu głównym na dystansie 4 km w ramach rozegranego 18 kwietnia w kieleckim parku XII Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSiR. Drugie miejsca zajęli Anna Latkowska z Kielc oraz Dawid Kubiec ze Starachowic.
W biegach uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsi okazali się reprezentanci I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach – na 1000 m Wiktoria Krakowiak, a na 1400 m Bartosz Siemoński. Wśród gimnazjalistów na tych samych dystansach zwyciężyli: Julia Szymkiewicz z Gimnazjum w Małogoszczu i Mateusz Błaszczyk z Akweduktu Kielce. Rozegrano jeszcze cztery biegi dla  uczniów szkół podstawowych oraz biegi dla osób niepełnosprawnych.
Uczniowie ze świętokrzyskich szkół 16...

Czytaj więcej

Dwa rekordy i cztery zwycięstwa tyczkarzy KKL w Gdyni

Jan Działowski (z prawej)Jan Działowski skoczył 4,05 m, a Katarzyna Białogońska 3,20 m podczas XX Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana w hali Gdyńskiego Centrum Sportowego. Obydwoje poprawili należące do nich rekordy województwa świętokrzyskiego młodzików. Janek skoczył 5 cm wyżej od swojego najlepszego wyniku z 1 lutego i odniósł zdecydowane zwycięstwo w tej kategorii wiekowej. Kasia poprawiła się o 9 cm w porównaniu do rozegranego 29 marca Mityngu im. Adama Jóźwika w Kielcach, zajmując drugie miejsce w konkursie młodziczek. Pierwszą z wynikiem 3,60 była Julia Oberda z warszawskiej Skry.
Młodzi tyczkarze KKL trenowani przez Agnieszkę Wronę w zawodach rozegranych 18 kwietnia w Gdyni odnieśli jeszcze trzy zwycięstwa. Wśród „krasnali” najlepsza była Blanka Iwaniec (roc...

Czytaj więcej