Archiwum dnia 10 maja 2015

Łukasz Woźniak wygrał pierwszy półmaraton w Kielcach

776 biegaczy ukończyło Półmaraton Kielecki, zorganizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA. Trasę 21 km 97,5 m ulicami Kielc z metą na stadionie piłkarskim Kolporter Arena najszybciej pokonał Łukasz Woźniak ze Strawczyna, reprezentujący Kielecki Klub Lekkoatletyczny. Uzyskał on czas 1 godz. 11 min 42 s. Drugiego na mecie Grzegorza Czyża z Bogumiłowic (powiat tarnowski) wyprzedził aż o 6 min 2 s. Trzecie miejsce zajął Jacek Długosz ze Starachowic (1:18.28), a czwarte 52-letni Zenon Stępień z KKL (1:18.52). Piąty był kielczanin Mateusz Sala (1:19.31), a szósty Grzegorz Rakoczy ze Starachowic (1:19.54).
Wśród pań najlepsza okazała się Katarzyna Matysiak z Opoczna z rezultatem 1:33.17, wyprzedzając o półtorej minuty Aleksandrę Mądzik z ...

Rafał Czarnecki z Bliżyna, reprezentujący STS Skarżysko-Kamienna, zajął drugie miejsce w III PZU Maratonie Lubelskim z czasem 2:39.21. 4 sekundy za nim linię mety minął Marcin Stokowiec z KKL Kielce i został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Zdecydowanym zwycięzcą został Andrij Starzyński z Ukrainy, startujący w tym maratonie w barwach Chemika Noxy Puławy. Uzyskał on rezultat 2:28.42.
Przypomnijmy, że przed rokiem II Maraton Lubelski, uznawany za najtrudniejszy bieg miejski na dystansie 42 km 195 m w Polsce, wygrał Rafał Czarnecki. Do zwycięstwa wystarczył mu wówczas czas 2:40.58.