Archiwum dnia 24 maja 2015

KKL piąty w lidze juniorów w Zamościu

Drużyna Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego zajęła piąte miejsce w grupie C ligi juniorów w Zamościu. Zawody wygrali młodzi lekkoatleci AZS UMCS Lublin, przed Resovią Rzeszów, RLTL ZTE Radom i Agrosem Zamość. Kielczanie, którzy nie zdołali wystawić pełnego składu (25 osób), wyprzedzili Victorię Stalowa Wola, Stal Mielec, MUKLA Dębica Korzeniowski i Spartę Stalowa Wola.
Indywidualnie z juniorów KKL najlepiej spisała się Katarzyna Furmanek, rzucając młotem 62,09 m. Karolina Młodawska, Karolina Kozłowska, Martyna Młynarczyk i Emilia Malicka bardzo dobrze pobiegły w sztafecie 4×100 m, która uzyskała czas 49,60 s. W biegu na 400 m przez płotki Wiktor Woś ustanowił rekord życiowy 55,06 s. Karolina Młodawska poprawiła „życiówkę” na 100 m rezultatem 12,63 s...

Michajło Iveruk z Ukrainy wygrał z czasem 1:07.33 XXIII Półmaraton Świętokrzyski im. redaktora Mieczysława Kalety. W pierwszej piątce było jeszcze dwóch biegaczy z Kenii oraz po jednym z Ukrainy i Węgier. Szósty minął metę Jarosław Lubiński z KKL Kielce, który uzyskał 1:13.54. Ósmy był Jacek Długosz ze Starachowic z wynikiem 1:17.39.
W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Kamila Kucharska z Warszawy z czasem 1:34.38. Czwarta była 21-letnia kielczanka Ewa Graczkowska, która ustanowiła rekord życiowy 1:36.40. Także swój najlepszy wynik 1:39.37 uzyskała ósma na mecie Lidia Pytel ze Stąporkowa, reprezentująca STS Skarżysko.
Rozegrany 23 maja na trasie z Krasocina do Małogoszcza półmaraton ukończyło 180 biegaczy.

Patrycja Banaś i Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój wygrali zdecydowanie biegi na 100 i 300 m podczas otwartych mistrzostw Krakowa młodzików. Mateusz pobiegł dwa razy szybciej od należących do niego od ubiegłego roku rekordów województwa młodzików. Na 100 m uzyskał świetny rezultat 11,07 s, o 0,14 lepszy rekordowego, ale w jego uzyskaniu pomagał wiatr o sile 3,5 m/s i nie może zostać uznany. Dystans 300 m, na którym wiatr nie ma wpływu na uznanie wyniku, sprinter Słoneczka pokonał w 35,13 s, o 0,41 s szybciej od rekordu z 2014 roku. Do rekordu Polski młodzików Mateuszowi brakuje już tylko 0,21 s.
Patrycja Banaś na 100 m wyrównała rekord życiowy 12,76 s, a na 300 m wyraźnie poprawiła czasem 42,34 s.
W krakowskich zawodach startowali również młodzicy MUKS...

Świętokrzyscy biegacze byli w czołówce XXII Biegu Górskiego na Ślężę, będącym także mistrzostwami Polski w biegu górskim na krótkim dystansie. Trzecie miejsce zajął Sylwester Lepiarz, reprezentujący w tych zawodach Centrum Sport Ostrowiec Świętokrzyski, który pokonał 5-kilometrową trasę w 26 min 7 s. Czwarty na mecie z czasem 26.48 był Piotr Koń, znany z występów w GLKS Fałków, który na Ślężę pobiegł w barwach RMD Montrail Team. Pod tym samym szyldem startował również Daniel Wosik z Kunowa, zajmując siódme miejsce z rezultatem 27.20.
W drugiej dziesiątce uplasowali się dwaj debiutujący w biegach górskich zawodnicy – 12. był Damian Walczak z Sigmy OSiR Staszów (29.14), a 16. Tomasz Gawroński z UMKS Nadir Jędrzejów (30.03)...

Kilka dobrych wyników uzyskali studenci Politechniki Świętokrzyskiej podczas lekkoatletycznych akademickich mistrzostw Polski rozegranych 22-23 maja w Łodzi. Najlepiej spisał się Krzysztof Pękalski, który rzucił dyskiem 45,85 m i zajął piąte miejsce w tej konkurencji. Ten sam zawodnik, trenujący przed rozpoczęciem studiów w KKL Kielce, startował też w pchnięciu kulą i z rezultatem 12,64 m uplasował się na 14. pozycji.
W skoku wzwyż dobrze wypadł Aleksander Podsiadło, startujący do niedawna w barwach Gryfa Rytwiany. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1,96 m, co dało mu 11. lokatę w mistrzostwach. W tej samej konkurencji wśród kobiet 14. pozycję z wynikiem 1,53 m zajęła Agnieszka Borek, przed laty zawodniczka Juventy Kobex-Starachowice.