Archiwum dnia 7 czerwca 2015

Mateusz Borkowski pierwszym juniorem Europy na 1500 m

Mateusz Borkowski utrzymuje się w rewelacyjnej formie. Podczas 43. Memoriału Józefa Żylewicza 6 czerwca w Gdańsku ten utalentowany 18-latek wygrał bieg na 1500 m w świetnym czasie 3.41,97. Swój rekord życiowy z ubiegłego roku poprawił o prawie 10 sekund i awansował na pierwsze miejsce na liście najlepszych juniorów Europy w tym sezonie. Jeszcze nikt w Polsce nie przebiegł tak szybko tego dystansu w wieku 18 lat!
Mateusz ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego nie tylko w kategorii juniorów, ale także seniorów. W tej pierwszej należał od 19 lat do Grzegorza Rogali z STS Skarżysko i wynosił 3.44,39, w drugiej rekordzistą od 22 lat był Wojciech Pelczar z Budowlanych Kielce z wynikiem 3.43,52.
Na bieżni w Gdańsku junior z LKB Rudnik pokonał kilkunastu starszyc...

Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce w biegu na 100 m przez płotki na mityngu w Genewie 6 czerwca. Zawodniczka MUKS Wisła Junior Sandomierz w pierwszym w tym sezonie starcie uzyskała czas 13,10 s. To czwarty wynik w jej karierze, lepszy o 0,60 s od minimum PZLA na młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w lipcu odbędą się w Tallinie. Przed dwoma laty wywalczyła na tej imprezie srebrny medal, co było olbrzymią niespodzianką. W tym roku zalicza się już do faworytek, a jedną z jej głównych rywalek będzie reprezentantka Szwajcarii Noemi Zbären, która wygrała bieg w Genewie z rezultatem 13,00 s.
Na tegorocznej liście najlepszych płotkarek w Europie w kategorii młodzieżowej (do 22 lat) sandomierzanka zajmuje po pierwszym starcie czwartą lokatę...