Archiwum dnia 14 czerwca 2015

12,91 Karoliny Kołeczek i 64,57 Katarzyny Furmanek

Bardzo dobrze wypadły najlepsze świętokrzyskie lekkoatletki Karolina Kołeczek i Katarzyna Furmanek w XV Europejskim Festiwalu Lekkoatletycznym w Bydgoszczy. Zawodniczka MUKS Wisły Sandomierz wygrała pewnie bieg na 100 m przez płotki w czasie 12,91 s. Wynikiem tym o 0,03 s poprawiła swój ubiegłoroczny rekord województwa i wypełniła wyznaczone przez PZLA minimum na mistrzostwa świata w Pekinie (12,98). Awansowała też na siódme miejsce najlepszych w tym roku płotkarek w Europie i drugie w kategorii młodzieżowej.
Katarzyna Furmanek z KKL Kielce rzuciła młotem 64,57 m, o 63 cm dalej od swojego rekordu województwa z ubiegłego roku...

Olimpu Strawczyn wywalczył drugą lokatę w biegu juniorów młodszych na 3000 m z rekordem życiowym 8.57,70. Bliski medalu był również na 1500 m, zajmując czwarte miejsce z czasem 4.03,90. Także czwarta była Karolina Przytuła z STS Skarżysko w biegu juniorek na 400 m z „życiówką” 58,49 s.
Konrad Imosa ze Słoneczka Busko-Zdrój w finale juniorów na 100 m był siódmy z czasem 11,57 s (w eliminacjach miał 11,45 s). Na 200 m pobiegł szybciej od rekordu życiowego, ale podczas biegu wiał zbyt silny wiatr (2,4 m/s) i wynik, który dał mu 10. miejsce w tej konkurencji, nie zostanie uznany. Jego kolega klubowy Damian Sator uplasował się na szóstej poz...