Archiwum dnia 29 czerwca 2015

Złote medale Katarzyny Furmanek i Mateusza Borkowskiego

mpj2015-2Dwa złote medale zdobyli świętokrzyscy lekkoatleci w drugim dniu mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej. Najpierw na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Borkowski z LKB Rudnik, który nie dał rywalom żadnych szans w biegu na 800 m. Wygrał w czasie 1.48,97, wyprzedzając drugiego na mecie Jakuba Bałdykę z RKS Łódź o 2,21 s.
Potem również zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Furmanek w rzucie młotem. Juniorka KKL Kielce złoty medal przypieczętowała rekordem życiowym i województwa 64,83 m, lepszym o 26 cm od swojego rezultatu z 14 czerwca. Od srebrnej medalistki Mariki Kaczmarek z Kadeta Rawicz rzuciła dalej o 2,93 m.
Dobrze wypadli również inni juniorzy KKL. Karolina Młodawska, która do tej pory startowała głównie w biegach sprinterskich i prze...

logo_bieg_gorski2_465_s52-letni Zenon Stępień zwyciężył w II Kieleckim Biegu Górskim. Biegacz KKL Kielce pokonał 23-kilometrową trasę w 1 godz. 35 min i 22 s. 6 s za nim minął metę Jacek Długosz ze Starachowic. Trzecie miejsce ze stratą już 5 min 42 s zajął Marcin Rakoczy z KKL. W klasyfikacji kobiet najlepszą okazała się Tamara Mieloch z Podkowy Leśnej z czasem 1:57.47. Druga była kielczanka Mariola Kotarzewska – 2:01.02.
Bieg zorganizowany w niedzielę 28 czerwca przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach ukończyły 224 osoby, w tym 37 pań. Suma przewyższeń na trasie wynosiła około 750 m. Biegacze mieli do pokonania m.in. Górę Kamienną (366 m n.p.m.), Pierścienicę (367 m n.p.m.) i najwyższy szczyt Pasma Posłowickiego Biesak (381 m n.p.m.).