Archiwum dnia 13 grudnia 2015

Agnieszka Filipowska 56. w mistrzostwach Europy

hyeresNajlepsza świętokrzyska biegaczka Agnieszka Filipowska zajęła 56. miejsce w rywalizacji juniorek podczas rozegranych we francuskim Hyéres 22. Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. Zawodniczka Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika trasę o długości ok. 4,1 km pokonała w 14 min 38 s.
Pierwsza na mecie reprezentantka Niemiec Konstanze Klosterhalfen miała czas 13.12. Druga była Hariett Knowles-Jones z Wielkiej Brytanii (13.16), a trzecia kolejna niemiecka biegaczka Alina Reh (13.20).
Niemki zwyciężyły w punktacji drużynowej tego biegu, który ukończyło 80 juniorek. Polska nie została sklasyfikowana, ponieważ Agnieszka Filipowska była jedyną reprezentantką naszego kraju, a do drużyny liczyły się wyniki czterech zawodniczek.

Czytaj więcej

Rekordowy bieg Karoliny Młodawskiej na 60 m

komorka 588

Karolina Młodawska (fot. JK)

Karolina Młodawska była najlepszą zawodniczą Mityngu Mikołajkowego w Hali Legionów w Kielcach. Kończąca starty w kategorii juniorek zawodniczka KKL przebiegła 60 m w 7,82 s, o 0,04 s szybciej od halowego rekordu województwa w tej grupie wiekowej, który od 1981 r. należał do Mirosławy Jóźwik z Budowlanych Kielce. Mimo problemów z rozbiegiem uzyskała również dobry wynik w skoku w dal – 5,48 m.
W ostatnim swym występie w kategorii młodzików dobrze wypadli też sprinterzy Słoneczka Busko-Zdrój. Patrycja Banaś przebiegła 60 m w 8,07 s, a Mateusz Wróbel na tym dystansie miał czas 7,24 s. Obydwoje ustanowili rekordy życiowe.
Katarzyna Białogońska z KKL, która pod koniec grudnia skończy 14 lat i jeszcze w przyszłym roku będzie młodzic...

Czytaj więcej