Archiwum dnia 31 stycznia 2016

Mateusz Borkowski pobiegł po rekord Polski!

Niespełna 19-letni Mateusz Borkowski z LKB Rudnik ustanowił halowy rekord Polski juniorów w biegu na 600 m. Podczas zorganizowanych przez PZLA zawodów w Spale brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej na 800 m przebiegł krótszy o 200 m dystans w czasie 1 min 19,38 s, o 0,07 s szybciej od rekordowego rezultatu Rafała Biolika z GTS Bojszowy sprzed roku.
W spalskiej hali świetnie spisał się również Mateusz Wróbel ze Słoneczka Busko-Zdrój. Mistrz Polski młodzików z ubiegłego roku na 100 i 300 m w pierwszym swym starcie jako junior młodszy przebiegł 200 m w 22,48 s. Wynikiem tym poprawił o 0,01 s halowy rekord województwa w tej kategorii wieku oraz juniorów, który od 11 lat należał do Damiana Rożeja z Olimpu Końskie...

Czytaj więcej

Tyczkarki KKL tym razem bez rekordów

Młode tyczkarki KKL Kielce, podopieczne trenerki Agnieszki Wrony, najczęściej ze świętokrzyskich lekkoatletów startują w tym sezonie halowym. W sobotę 30 stycznia wzięły udział już w trzecich zawodach w 2016 roku – w II Mityngu Łódzkiego OZLA i RKS Łódż. Tym razem jednak żadnej z nich nie udało się poprawić rekordu życiowego. Swoją „życiówkę” 2,60 m wyrównała najmłodsza 13-letnia Aleksandra Strząbała, zajmując szóste miejsce w rywalizacji ze starszymi zawodniczkami. Swój najlepszy wynik w hali 2,80 m wyrównała piąta w konkursie Patrycja Krawiecka, która rozpoczyna starty w kategorii juniorek młodszych. Najwyżej w Łodzi z tyczkarek KKL skoczyła młodziczka Anna Iwaniec – 2,90 m. Dało jej to czwartą lokatę.
Wygrała konkurs juniorka Agnieszka Macia...

Czytaj więcej