Archiwum dnia 12 lutego 2016

W Copernicus Cup Karolina Kołeczek wyrównała swój rekord

torun2016Świetną formę zademonstrowała Karolina Kołeczek podczas II Halowego Mityngu Copernicus Cup w Toruniu. Już w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz uzyskała swój najlepszy tegoroczny rezultat 8,09 s. Szybsza od niej była tylko Chorwatka Andrea Ivancevic – o 0,06 s.

W finale obydwie płotkarki stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo. Minimalnie lepszy start miała sandomierzanka, ale na mecie pierwsza o centymetry była reprezentantka Chorwacji. Obie uzyskały ten sam wynik – 8,05 s. Za nimi finiszowały dwie Amerykanki – trzecie miejsce zajęła Ginnie Crawford (8,09), a czwarte Tiffani McReynolds (8,12).

Zarówno Ivancevic, jak i reprezentantki USA biegały już 60 m przez płotki poniżej 8 s...

Czytaj więcej

Pierwszy medal Kamila Bielawskiego i Olimpu Strawczyn

Kamil Bielawski zdobył w Spale brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorów w biegu 3000 m juniorów. Reprezentant Olimpu Strawczyn przebiegł ten dystans w 8.43,24, poprawiając o blisko 15 s rekord życiowy ze stadionu.

To pierwszy medal mistrzostw Polski 18-letniego podopiecznego trenera Aleksandra Niwińskiego, a także w historii działającego od 2012 roku strawczyńskiego klubu. Serdecznie gratulujemy!

Ogromne szanse na medal w biegu na 3000 m juniorek miała także Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik, ubiegłoroczna mistrzyni Polski na tym dystansie na stadionie. Została zgłoszona do mistrzostw, ale nie zdążyła wyleczyć kontuzji, której doznała podczas styczniowego obozu kadry narodowej w Hiszpanii i nie stanęła na starcie.

Czytaj więcej