Archiwum dnia 25 czerwca 2017

Polska druga w Europie, nasza płotkarka zdyskwalifikowana w finale

Karolina Kołeczek

Karolina Kołeczek

Karolina Kołeczek została zdyskwalifikowana za falstart w finałowym biegu na 100 m przez płotki w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Reprezentantka Polski z Wisły Junior Sandomierz miała reakcję startową 0,092 s, na telewizyjnych powtórkach widać było, że za wcześnie oderwała lewą rękę od bieżni. Długo przekonywała potem sędziów, że nie wybiegła przed strzałem startera, ale nie wycofali się ze swojej decyzji.
W finale biegu płotkarek podobnie jak w eliminacjach najlepsza była reprezentująca Niemcy Pamela Dutkiewicz z czasem 12,75 s. Druga na mecie była Białorusinka Alina Tałaj (12,91), a trzecia Hanna Płoticyna z Ukrainy (13,05).
Sandomierzanka za sam awans do finału miała zapewnione 4 pkt...

Czytaj więcej

Biegacze bili „życiówki” na zawodach w Łodzi i w Krakowie

Adam Masaczyński (domtel-sport.pl)

Adam Masaczyński (domtel-sport.pl)

Kilka dobrych wyników uzyskali zawodnicy KKL na zawodach w Łodzi. 16-letni Adam Masaczyński ustanowił wartościowy rekord życiowy w biegu na 800 m czasem 1,54,83, umacniając się na trzecim miejscu w tegorocznej tabeli juniorów młodszych w Polsce. Młodzieżowiec Wiktor Woś przebiegł najszybciej w karierze na 200 m – 22,22 s. Na tym samym dystansie swój najlepszy wynik poprawił również junior Bartłomiej Cichoński wynikiem 22,92 s. Obydwaj zawodnicy pobiegli też szybciej od swoich „życiówek” na 100 m, ale z pomocą wiatru przekraczającego regulaminowe 2 m/s. Woś miał 11,03 s przy wietrze 4,2 m/s, a Cichoński 11,30 z wiatrem 2,1 m/s. Ponadto młodzik Jakub Sobura-Durma miał na tym dystansie 11,40 s z wiatrem 2,1 m/s.
Swój najlepszy ...

Czytaj więcej