Archiwum dnia 3 września 2018

Wygrane biegi w Radomiu i skoki w Aleksandrowie Łódzkim

Stadion w Radomiu

Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec i Wiktoria Banaś z Olimpu Strawczyn odniosły zwycięstwa w mityngu młodzików pn. „Szukamy olimpijczyków” w Radomiu. Pierwsza okazała się najszybsza w biegu na 100 m z czasem 13,07 s, a druga nie miała sobie równych na 600 m, ustanawiając rekord życiowy 1.42,50.

Świętokrzyscy młodzicy zajęli jeszcze kilka czołowych miejsc w tych zawodach. Na 300 m druga była Idalia Mastalerz ze strawczyńskiego Olimpu z rezultatem 44,22 s, a trzecia Ola Grzyb z Wisły Junior Sandomierz – 44,73 s.  Kinga Ciesielska z KKL Kielce uzyskała drugi wynik na 200 m przez płotki – 31,50 s. Na drugiej pozycji uplasowała się również jej koleżanka klubowa Oliwia Skrzyniarz na 600 m z czasem 1.44,60...

Jedenaście medali mistrzostw Polski wywalczyli w 1976 roku lekkoatleci okręgu, obejmującego województwa kieleckie i radomskie. Największe sukcesy odnieśliśmy w kategorii seniorów. Tytuły mistrzowskie zdobyły Celina Magala z Budowlanych Kielce i sztafeta 4×400 m Nowych Kielce, wicemistrzynią została Barbara Kwietniewska z Nowych. Mieliśmy też sukcesy międzynarodowe – juniorka Elżbieta Pękala z KSZO Ostrowiec wygrała bieg na 400 m podczas Zawodów Przyjaźni.

Celina Magala (nr 5) została w 1976 r. mistrzynią Polski w biegu przełajowym na 2 km

Jeśli chodzi o krajowe laury, to pierwszy na podium stanął miotacz Radomiaka Jerzy Świerczyński, który 25 stycznia w halowych mistrzostwach Polski starszych juniorów w Warszawie zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą rezultat...

Juniorzy młodsi Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów i Adam Masaczyński z KKL Kielce wygrali biegi na 1500 m podczas Małopolskiego Mityngu Lekkoatletycznego „I Ty możesz zostać Mistrzem” w Krakowie. Jędrzejowianka poprawiła o ponad sekundę rekord życiowy na tym dystansie, ustanowiony pod koniec lipca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie. Masaczyński, którego koronną konkurencją jest bieg na 800 m, pobiegł pierwszy raz na bieżni 1500 m w czasie 4.03,42.

Także pierwszy raz na 400 m wystartował 16-letni Jakub Sobura-Durma z KKL, wygrywając swoją serię z wynikiem 51,99 s. W biegu na 200 m przez płotki zadebiutowała jego dwa lata młodsza koleżanka klubowa Anna Skowronek, uzyskując czwarty czas wśród młodziczek – 30,77 s.