Archiwum dnia 8 września 2019

Sukcesy świętokrzyskich biegaczy w Warszawie i Ciechocinku

Bardzo dobrze w III Królewskim Festiwalu Biegowym w warszawskim Wilanowie wypadli Anna Gromadzka i Piotr Sztandera z Parszowa (gm. Wąchock), reprezentujący Czarnecki Run Team. Gromadzka okazała się najlepsza wśród kobiet w półmaratonie z czasem 1:26.21. To jej rekord życiowy na dystansie 21 km 97,5 m. Sztandera w kategorii open zajął czwartą pozycję z wynikiem 1:16.45. Najlepszy w stawce 240 biegaczy, którzy ukończyli półmaraton, był warszawiak Tomasz Blados , który uzyskał rezultat 1:12.26.

Tydzień wcześniej (1 września) Piotr Sztandera triumfował w VIII Półmaratone Uzdrowisko Ciechocinek z czasem 1:21.03. Anna Gromadzka uzyskała 1:30.12 i zwyciężyła wśród pań.

31  sierpnia w silniej obsadzonym 6...

Kolejny duży sukces odnieśli Lidia i Rafał Czarneccy, małżeństwo długodystansowych biegaczy z Bliżyna. W rozegranym w ramach 10. Tauron Festiwalu Biegowego na trudnej trasie koło Krynicy Koral Maratonu Rafał uplasował się na drugiej pozycji z czasem 2:30.06. 40 sekund przed nim linię mety minął Kenijczyk Evans Kipngetich. Na czwartym miejscu finiszował Michał Bąk z podkieleckich Chełmiec, reprezentujący Czarnecki Run Team, z rekordem życiowym 2:34.21.

Lidia Czarnecka na mecie Koral Maratonu (fot. festiwalbiegowy.pl)

Wśród kobiet najlepsza okazała się Lidia Czarnecka, która uzyskała czas 3:15,54. Powtórzyła tym samym sukces sprzed roku, kiedy również zwyciężyła wśród pań...

Anna Skowronek i Adam Wąchała z KKL Kielce najlepiej wypadli ze świętokrzyskich lekkoatletów w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Łodzi. Skowronek wygrała biegi na 80 i 200 m przez płotki z wynikami 12,11 i 29,60 s, Wąchała zwyciężył na 1000 m z rekordem życiowym 2.40,99. Ponadto Nikodem Pochopień z KKL ustanowił  „życiówkę” 3,42 m w skoku o tyczce, ale był jedynym zawodnikiem w tej konkurencji.

Na drugim stopniu podium stanęli kolejni młodzicy KKL: Adrianna Makuła na 100 m (12,97 s), Alicja Borek w skoku w dal (5,11 m z wiatrem 3,5 m/s), Piotr Zając na 100 m (11,91 s), Nikodem Pochopień w skoku wzwyż (1,68 m) i Igor Regiel w skoku w dal (5,55 m). Także drugie miejsca zajęły Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec na 1000 m z rekordem ...