Archiwum dnia 20 listopada 2019

Rekordowy półmaraton biegacza ze Strawczyna w Gdańsku

Łukasz Woźniak zajął  piąte miejsce w AmberExpo Półmaratonie Gdańsk im. Pawła Adamowicza. Trasę 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 8 min i 26 s, poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie o sekundę. Woźniak, który jest dyrektorem Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, a także trenerem biegaczy strawczyńskiego Olimpu i KKL Kielce, był najlepszym z Polaków w gdańskim półmaratonie.

Bardzo dobrą ósmą lokatę wywalczył Tomasz Biskupski z Sukowa, reprezentujący AZS UJK Kielce, który także poprawił rekord życiowy czasem 1:10.13. 46. na mecie był Paweł Jakubczyk z Kielc z rezultatem 1:19.57.

Półmaraton w Gdańsku, który w tym roku otrzymał imię zamordowanego w styczniu prezydenta tego miasta Pawła Adamowicza, ukończyło 3162 biegaczy...