Archiwum dnia 28 grudnia 2019

Szymon Kulka i Sabina Jarząbek najlepsi na ulicach Szydłowa

Zwycięstwem Szymona Kulki z WKS Grunwald Poznań zakończył się bieg główny 40. Jubileuszowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie, rozegranych w tym roku nie 30 grudnia, jak w poprzednich latach, ale dwa dni wcześniej. Dwukrotny mistrz Polski w półmaratonie pokonał 10-kilometrową trasę w 30 min i 43 s. Drugi na mecie ze stratą 26 s był pochodzący z Ukrainy Andrzej Starżyński, a trzeci Marokańczyk Abderrahim Elasri (31.14).

Sabina Jarząbek z KKL Kielce była najlepsza wśród kobiet

Czwartą lokatę zajął najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, kolejne dwie Damian Noga z PSP Sandomierz i Michał Jamioł z Kielc. Na 13. pozycji, jako pierwsza z kobiet, finiszowała Sabina Jarząbek z KKL Kielce.

Bieg główny na 10 km ukończyło 213 ...

Krystyna Snop-Nowakowska (z Kroniki KSZO)

Z opóźnieniem dowiedzieliśmy się o śmierci Krystyny Zawitkowskiej, primo voto Nowakowskiej, z domu Snop. Była jedną z najwybitniejszych lekkoatletek Kielecczyzny. Urodziła się 8 grudnia 1935 r. w Ostrowcu, gdzie rozpoczynała również karierę sportowa – najpierw w Stali i KSZO. W 1958 r. jako pierwsza lekkoatletka z Kielecczyzny zdobyła mistrzostwo Polski – najpierw w biegu przełajowym na 1,2 km, potem na stadionie na 800 m. Również jako pierwsza z naszego regionu wystąpiła w reprezentacji Polski w meczach międzypaństwowych i w mistrzostwach Europy w 1958 r.

Później przeszła z KSZO do Legii Warszawa, w barwach której odniosła największe sukcesy...