Archiwum dnia 16 lutego 2020

Szóste miejsca Anny Skowronek i Adama Wąchały w mistrzostwach Polski

Juniorzy młodsi KKL Kielce Anna Skowronek i Adam Wąchała zajęli szóste lokaty w halowych mistrzostwach Polski w Toruniu. Obydwoje mają po 16 lat, rywalizowali więc nie tylko z rówieśnikami, ale i rok starszymi lekkoatletami. Skowronek w eliminacjach biegu na 60 m przez płotki ustanowiła rekord życiowy 8,84 s, który dał jej awans do finału. W pojedynku decydującym o medalach poruszyła się w blokach przed strzałem startera, za co została ukarana żółtą kartką. Start został powtórzony, a kielczanka musiała uważać, aby nie zostać zdyskwalifikowana. Uzyskała czas 8,87 s, ulegając pięciu rywalkom.

Adam Wąchała wystartował w pierwszej silniejszej serii biegu na 1000 m. Przez większość dystansu znajdował się na siódmej-ósmej pozycji w stawce 14 biegaczy...