Archiwum dnia 28 czerwca 2020

Świętokrzyscy biegacze bili rekordy życiowe na Pomorzu i Kujawach

Dominika Ostrowska

Juniorka Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m podczas mistrzostw Pomorza LZS w Słupsku. Uzyskała przy tym bardzo dobry czas 2.14,72, o ponad 3 s lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego. W tym biegu startowała również druga zawodniczka jędrzejowskiego klubu Karolina Fiutek, jednak zajęła dalszą pozycję z wynikiem 2.27,70, blisko 10 s gorszym od „życiówki”.

W zawodach o Puchar Kujaw we Włocławku startował Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz. Mistrz Polski juniorów z ubiegłego roku w biegu na 2000 m z przeszkodami po raz pierwszy pobiegł na bieżni na 5000 m. Z powodzeniem, ponieważ  uzyskał rezultat na poziomie II klasy sportowej – 15.05,25.

W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki tylko kilku ...

Katarzyna Furmanek uzyskała najlepszy rezultat podczas sobotniego mityngu kwalifikacyjnego Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki w Kielcach. Zawodniczka KKL w drugim swoim starcie w tym sezonie znów pokonała granicę 70 m w rzucie młotem. W ostatniej szóstej próbie rzuciła 70,12 m, 90 cm bliżej niż tydzień temu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie trzykrotnie przekraczała 70 m. Drugie miejsce w konkursie zajęła jej koleżanka klubowa Marika Kaczmarek z rezultatem 60,22 m.

Katarzyna Furmanek czwarty raz rzuciła młotem ponad 70 m (fot. Facebook KKL Kielce)

W pozostałych konkurencjach poziom był znacznie niższy. Po raz kolejny w tym roku wyróżniła się 16-letnia Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, która w pierwszym starcie na 1500 m uzyskała dobry czas 4...