Archiwum dnia 26 lipca 2020

Emilia Dąbek coraz szybsza, „życiówka” Dominika Rugały

Dominik Rugała

Tylko dwoje świętokrzyskich lekkoatletów – Emilia Dąbek i Dominik Rugała – startowało w ten wakacyjny weekend w zawodach na bieżni. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz zasygnalizowała wzrost formy podczas mityngu w Stalowej Woli. W biegu na 100 m zajęła piąte miejsce z czasem 12,33 s. Nie może być on jednak uznany, ponieważ sprinterkom pomagał wiatr o sile 2,5 m/s. Na 200 m była szósta z rezultatem 25,30 s, uzyskanym już przy regulaminowym wietrze 1,7 m/s. To jej najlepszy tegoroczny wynik na tym dystansie. Do rekordu życiowego sprzed dwóch lat – 24,76 s – jeszcze trochę brakuje. Na 100 m Emilia ma „życiówkę” 12,17, także z 2018 roku. Była wówczas zawodniczką Victorii Stalowa Wola.

Niespełna 18-letni Dominik Rugała z Gryfa Rytwiany startował na...

Martyna Kantor (festiwalbiegowy.pl)

Martyna Kantor, biegaczka z Krakowa startująca w barwach LKB Rudnik, zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w biegu górskim na długim dystansie. To był właściwie górski maraton na dystansie 42 km z przewyższeniem + 3500 m/-3500 m, ze startem i metą w Kościelisku koło Zakopanego. Biegaczki i biegacze dwukrotnie wspinali się na wysokość ponad 2000 m nad poziom morza, najpierw z wysokości niespełna 1000 m na Czerwone Wierchy z Krzesanicą (2122 m n.p.m.), później z poziomu 1100 m na Hali Ornak na Starobociański Wierch (2176 m n.p.m.).

Najlepiej z kobiet na tej morderczej trasie poradziła sobie Mirosława Witowska z Torunia, która zwyciężyła w czasie 5 godz. 28 min 36 s. Druga na mecie Martyna Kantor uzyskała czas 5:34.15...