Archiwum dnia 27 lipca 2020

Pierwsze laury dla województwa świętokrzyskiego. Rok 1999

16 razy stawali na podium mistrzostw Polski lekkoatleci województwa świętokrzyskiego w pierwszym roku jego istnienia. To nieco mniej, niż w ostatnim kieleckiego, kiedy to zdobyli 19 medali, ale i tak pokaźny dorobek. Dziewięć miejsc na mistrzowskim podium wywalczyli biegacze STS Skarżysko-Kamienna, podopieczni trenera Krzysztofa Wolińskiego. Pięć medali dołożyli zawodnicy Budowlanych Kielce, a dwa biegaczka Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski Anna Kądziela.

Agnieszka Wrona z Budowlanych Kielce awansowała w 1999 roku do ścisłej czołówki polskich tyczkarek

Tradycyjnie już pierwsze sukcesy lekkoatleci odnieśli w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych 22-24 stycznia w Spale. Lepiej wypadli w tej drugiej kategorii. Złote medale wywalczyli Andrzej Ka...