Archiwum dnia 11 sierpnia 2020

Udany debiut Karoliny Młodawskiej w zagranicznym mityngu

Karolina Młodawska

Karolina Młodawska zajęła drugie miejsce w skoku w dal podczas zawodów Folksam Grand Prix w szwedzkiej Sollentunie. Zawodniczka KKL Kielce w czwartej kolejce konkursu skoczyła 6,24 m. To jej najlepszy w karierze wynik uzyskany na stadionie. Dalej skakała tylko w lutym w hali w Toruniu, zdobywając złoty medal halowych mistrzostw Polski rezultatem 6,45 m.

Taki wynik dałby jej zwycięstwo także w Sollentunie. Konkurs wygrała bowiem ciemnoskóra reprezentantka Szwecji Khaddi Sagnia, która dwa razy skoczyła 6,44 m. To utytułowana zawodniczka, finalistka mistrzostw świata i Europy, olimpijka z Rio de Janeiro, legitymująca się rekordem życiowym 6,92 m.

Trzecie miejsce z rezultatem 6,22 m zajęła inna znana szwedzka lekkoatletka Erica Jarder...

Czytaj więcej

Pięć 70-metrowych rzutów Katarzyny Furmanek w Spale

Katarzyna Furmanek

Bardzo dobrą formę zademonstrowała Katarzyna Furmanek podczas VIII Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej, który po raz pierwszy rozegrany został w Spale (poprzednie edycje tej imprezy odbywały się w Cetniewie). Zawodniczka KKL Kielce tylko w pierwszej kolejce nie przekroczyła granicy 70 m, rzucając młotem 68,61 m. W pozostałych próbach uzyskała następujące odległości: 70,36, 70,42, 70,23, 70, 74 i 70,68 m. Do poprawienia najlepszego wyniku z czerwca zabrało jej tylko 28 cm.

Rezultat 70,74 m dał kielczance drugie miejsce w konkursie. Zwyciężyła Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin, która we wszystkich próbach rzucała ponad 72 m, a w najlepszej uzyskała trzeci w tym roku wynik na świecie 74.18 m. Trzecie miejsce zajęła Joanna Fiodorow z AZS Po...

Czytaj więcej

Młodzi lekkoatleci KKL bili „życiówki” na mityngu w Lublinie

Zuzanna Pałyga

Kilka wartościowych rekordów życiowych ustanowili lekkoatleci KKL Kielce na mityngu o Grand Prix Lublina 7 sierpnia. 15-letnia Zuzanna Pałyga uczyniła to w dwóch konkurencjach – 3-kilogramową kulą pchnęła 10,82 m, a młotem o takiej samej wadze rzuciła 47,05 m. Wynikami tymi wygrała konkursy młodziczek.

W rzucie 3-kilogramowym młotem juniorek młodszych nie miała sobie równych Wiktoria Wijas, która także poprawiła rekord życiowy rezultatem 58,27 m. W konkursie rzutu młotem seniorek drugie miejsce zajęła Marika Kaczmarek z wynikiem 61,77 m. Czwarty w skoku w dal był Oleksandr Pylypczuk  z rezultatem 7,06 m. Taki wynik uzyskał dwukrotnie, ponadto dwa razy skoczył 7,02 m.

Z lekkoatletów KKL „życiówki” w Lublinie poprawili jeszcze m.in...

Czytaj więcej