Archiwum dnia 12 sierpnia 2020

Sylwester Lepiarz wicemistrzem Polski w biegu alpejskim

Sylwester Lepiarz

Kolejny sukces w biegach górskich Sylwestra Lepiarza z Ludowego Klubu Biegacza Rudnik. W niedzielnych mistrzostwach Polski seniorów w stylu alpejskim zdobył srebrny medal, pokonując 10-kilometrową trasę z Ludwikowic Kłodzkich na Wielką Sowę (przewyższenia +600, – 60 m) w 40 min i 5 s. Wyprzedził go tylko Piotr Łobodziński (Prefbet Śniadowo Łomża), który minął metę z przewagą 22 s. Świętokrzyski biegacz stoczył zaciętą walkę o tytuł wicemistrzowski z Marcinem Kubicą ze Sprintu Bielsko-Biała. Ostatecznie wygrał różnicą zaledwie 1 s.

Bardzo dobre czwarte miejsce z czasem 41.17 zajął Piotr Jaśtal, reprezentujący LKB Rudnik i AZS UJK Kielce. W mistrzostwach startowało jeszcze dwóch zawodników LKB. 38-letni starachowiczanin Jacek Długosz...