Archiwum dnia 6 września 2020

Katarzyna Furmanek trzecia w Memoriale Kamili Skolimowskiej

Katarzyna Furmanek (fot. Facebook/KKL Kielce)

Pięć razy poza granicę 70 metrów rzucała młotem Katarzyna Furmanek podczas rozgrywanego po raz 11. Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W pierwszej kolejce mistrzyni Polski rzuciła 71,25 m, w drugiej 70,29 m, w trzeciej 69,71 m. Na półmetku kielczanka zajmowała drugie miejsce w konkursie. Prowadziła z wynikiem 74,12 m reprezentantka Francji Alexandra Tavernier, a trzecia była Malwina Kopron z AZS UMC Lublin, która rzuciła 70,26 m.

Zanosiło się, że podobnie jak na mistrzostwach Polski ulegnie zawodniczce KKL. W czwartej próbie Kopron zmobilizowała się jednak i posłała młot na odległość 72,37 m...

Czytaj więcej

Zwycięstwo sztafety juniorek młodszych KKL w Warszawie

Bardzo dobrze spisały się biegaczki KKL Kielce  Anna Skowronek, Kinga Ciesielska, Oliwia Masternak i Oliwia Skrzyniarz podczas Zawodów im. Eugeniusza Lokajskiego w Warszawie. Podopieczne trenera Pawła Tietierina walczące o zakwalifikowanie się w sztafecie 4×400 m na mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które w tym roku zastąpią Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, zwyciężyły w tej konkurencji z czasem 4.02,80. Drugą na mecie sztafetę Żegliny Sieradz wyprzedziły o 0,36 s.

Sztafeta KKL z trenerem Pawłem Tietierinem po biegu 16 sierpnia w Kielcach. Od lewej Oliwia Skrzyniarz, Anna Skowronek, Oliwia Masternak i Kinga Ciesielska (fot. Facebook KKL Kielce)

Rezultat ze stolicy jest prawie 4 s lepszy od tego, jaki zawodniczki KKL uzyskały w samotnym pozakonkursowym biegu p...

Czytaj więcej