Archiwum dnia 11 września 2020

Kandydaci do medali wygrywali swoje biegi w eliminacjach

Wiktoria Gromada

Wiktoria Gromada zajęła najlepsze miejsce ze świętokrzyskich lekkoatletów w pierwszym dniu 74. mistrzostw Polski juniorów w Radomiu. Zawodniczka Wisły Junior Sandomierz zakwalifikowała się do finału pchnięcia kulą z 12. rezultatem 10,45 m. Na tej samej pozycji uplasowała się również w decydującej rozgrywce, pchając 10,33 m.

W finale B na 100 m pobiegła jej koleżanka klubowa Emilia Dąbek, zajmując siódmą lokatę ze swoim najlepszym tegorocznym wynikiem 12,47 s. W sumie sklasyfikowana została więc na 15. miejscu w tej konkurencji. Na 14. pozycji minęła metę w biegu na 3000 m Kinga Siedlarz z Olimpu Strawczyn z czasem 10.57,52.

Bardzo dobrze w eliminacjach pobiegli nasi kandydaci do medali Adam Masaczyński i Jakub Sobura-Durma z KKL Kielce...

Marika Kaczmarek i Katarzyna Furmanek (fot. KKL Kielce)

Katarzyna Furmanek zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem podczas mityngu Poznań Athletics Grand Prix. Zmierzyły się w nim wszystkie medalistki ubiegłorocznej Uniwersjady w Neapolu. Zwyciężyła wtedy Iryna Kłymeć z Ukrainy, wyprzedzając Malwinę Kopron z AZS UMCS Lublin i zawodniczkę KKL. Tym razem Polki stoczyły walkę o zwycięstwo. Po pierwszej kolejce prowadziła kielczanka z rezultatem 71,63 m. W drugiej Kopron uzyskała 72,48 m. W następnych próbach obydwie nie zdołały już poprawić tych wyników. Furmanek miała jeszcze cztery rzuty ponad 70 m – 70,99, 71,32, 70,35 i 70,94.

Kłymeć z rezultatem 70,40 m była trzecia. O czwartą lokatę Marika Kaczmarek z KKL walczyła z ubiegłoroczną wicemistrzynią św...