Archiwum dnia 19 września 2020

Rekordowy bieg Sabiny Jarząbek na 10 000 m w mistrzostwach Polski

Sabina Jarząbek (pinczow.com)

Bardzo dobrze spisała się Sabina Jarząbek w mistrzostwach Polski w biegu na 10 000 m w Karpaczu. Zawodniczka KKL Kielce zajęła 11. miejsce i czasem 35.51,41 zdecydowanie poprawiła rekord województwa świętokrzyskiego na tym dystansie na bieżni.

Jest lepszy aż o 1 min 40 s od poprzedniego rekordowego wyniku, który również należał do Sabiny Jarząbek i został ustanowiony na mistrzostwach naszego kraju przed dwoma laty w Łomży. Wtedy zajęła w nich 12. lokatę. Tegoroczne mistrzostwa stały na wyższym poziomie, złoty medal  z wynikiem 33.10,52 zdobyła Katarzyna Rutkowska-Jankowska z Podlasia Białystok. To jej czwarty tytuł mistrzowski na tym dystansie, poprzednie wywalczyła w latach 2016-18.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia Sabina J...

Dwa rzuty poza granicę 60 m i złoty medal Wiktorii Wijas!

Wiktoria Wijas zdobyła mistrzostwo Polski juniorek młodszych w rzucie młotem! Zawodniczka KKL Kielce była faworytką tej konkurencji, ale o zwycięstwo walczyła również  Weronika Kaniowska z AZS AWF Gorzów.

Wiktoria Wijas, mistrzyni Polski juniorek młodszych (fot. Łukasz Szeląg – pzla.pl)

W pierwszej próbie podopieczna trenera Grzegorza Furmanka rzuciła 57,96 m, a gorzowianka 57,72 m, poprawiając o blisko półtora metra swoją „życiówkę” z eliminacji. W czwartej kolejce Kaniowska miała jeszcze lepszą próbę – 59,30 m. Objęła prowadzenie, ale odpowiedź kielczanki była natychmiastowa. Po raz pierwszy w karierze przekroczyła granicę 60 m, posyłając młot na odległość 60,64 m, 1,24 m dalej od rekordu życiowego...