Archiwum dnia 20 września 2020

Adam Masaczyński i Jakub Sobura-Durma drudzy w meczu z Czechami

Czworo świętokrzyskich lekkoatletów wystąpiło w meczu reprezentacji Polski juniorów z Czechami w Karpaczu. Adam Masaczyński z KKL był drugi na 800 m z wynikiem 1.50,08, zaledwie 0,02 s gorszym od rekordu życiowego. Zwyciężył Mateusz Kuchman z MKS-MOS Bytom z czasem 1.50,02. Obydwaj wyraźnie  pokonali mistrza Polski juniorów na tym dystansie Jakuba Augustyniaka z Olimpii Grudziądz, który minął metę na trzeciej pozycji z wynikiem 1.51,87.

Jakub Sobura-Durma (z lewej) i Adam Masaczyński na stadionie w Karpaczu (fot. Facebook/KKL Kielce)

W biegu na 400 m przez płotki na dwóch pierwszy miejscach kolejność była taka, jak w niedawnych mistrzostwach naszego kraju. Wygrał Sebastian Urbaniak z Vectry Włocławek z rezultatem 52,83 s, wyprzedzając debiutującego w biało-czerwo...

Anna Skowronek i Oliwia Masternak (Facebook/KKL Kielce)

Oskar Jagodzki wypadł najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów w ostatnim dniu mistrzostw Polski juniorów młodszych w Radomiu. Zawodnik KKL Kielce zajął szóste miejsce w skoku o tyczce z rekordem życiowym 4,10 m.  Na ósmej pozycji minęła metę z czasem 4.03,39 sztafeta 4×400 m juniorek młodszych kieleckiego klubu, w której pobiegły: Kinga Ciesielska, Oliwia Skrzyniarz, Oliwia Masternak i Anna Skowronek.

Wiktoria Wijas z KKL ustanowiła „życiówkę” w rzucie dyskiem rezultatem 35,31 m, co dało jej dziewiątą lokatę w tej konkurencji. W finale B biegu na 800 m jej klubowy kolega Adam Wąchała był czwarty ze swoim najlepszym wynikiem 1.59,33. W sumie zajął 12. pozycję wśród 800-metrowców. Także na 12...