Archiwum dnia 5 października 2020

Rafał Czarnecki trzeci, jego żona Lidia druga w Silesia Marathon

Rafał Czarnecki

Kolejny sukces biegowego małżeństwa z Bliżyna. Rafał Czarnecki zajął trzecie miejsce w 12. Silesia Marathon. Trasę 42 km 195 m ze startem sprzed Stadionu Śląskiego w Chorzowie i metą na jego bieżni pokonał w 2 godz. 44 min i 22 s. Jego żona Lidia Czarnecka minęła metę na 31. pozycji, jako druga z kobiet z czasem 3:03.41.

Zdecydowanym zwycięzcą maratonu, w którym w kilku grupach pobiegło ponad 1200 osób, został Andrzej Rogiewicz z Grudziądza z rezultatem  2:27.16. Drugi  Mateusz Mrówka z Radlina uzyskał 2:35.19. Wśród kobiet pierwszą lokatę zajęła Katarzyna Golba z Katowic – 2:52.08.

W minioną niedzielę rozegrany został także Koral Maraton w ramach Tauron Festiwalu Biegowego w Krynicy. Bardzo dobrze wypadła w nim Barbara Przeworska z...