Archiwum dnia 10 października 2020

Drużyna juniorów KKL Kielce na piątym miejscu w Polsce!

Znakomicie spisała się drużyna Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w finale drużynowych mistrzostw Polski juniorów. W rozegranych w Białymstoku zawodach kielczanie zajęli piątą lokatę, najwyższą w historii startów świętokrzyskich klubów w tych rozgrywkach. – Wszyscy zawodnicy walczyli wspaniale. Zdobyliśmy 2556 punktów, tylko nieco ponad 20 zabrakło do trzeciej lokaty – podkreśla Grzegorz Furmanek, trener i prezes KKL.

Zawodnicy i trenerzy KKL na stadionie w Białymstoku (fot. Grzegorz Furmanek)

Drużynowym mistrzem Polski juniorów został MKS-MOS Wrocław, wyprzedzając Stal Mielec, AZS Politechnikę Opolską i AZS UMCS Lublin.

Najwięcej punktów dla kieleckiego klubu -162 – zdobył wypożyczony na te zawody z Gwardii Szczytno Jakub Borkowski, który pchnął kulą 18,14...

Blisko 150 dziewcząt i chłopców rywalizowało XXII Wojewódzkich Biegach Przełajowych Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Strawczynie, będących równocześnie Memoriałem Zdzisława Stawiarza, zmarłego tragicznie w 1996 r. działacza LZS. Na dystansie 1 km dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Magdalena Oleksiak, uczennica LO w Wodzisławiu, wyprzedzając Julię Sperczyńską z LO w Jędrzejowie. Obydwie są zawodniczkami jędrzejowskiego Nadiru. W tej samej kategorii na 2 km chłopców pierwszy minął metę Mikołaj Pawlos z I LO w Starachowicach, a drugi Krystian Ślifierz ze starachowickiego ZDZ. Obydwaj  reprezentują również barwy Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

W biegach uczniów szkół podstawowych zwycięstwa odnieśli:...