Archiwum dnia 22 maja 2021

Deszcz opóźnił mistrzostwa i przeszkadzał w osiąganiu dobrych wyników

Najpierw intensywny deszcz sprawił, że rozpoczęcie mistrzostw województwa świętokrzyskiego juniorów i juniorów młodszych opóźniło się o godzinę. Gdy już się rozpoczęły, nadal siąpiło, a kałuże na bieżni, mokre rozbiegi do skoków i koła do rzutów na kieleckim stadionie nie pomagały w uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

Finisz biegu na 100 m, wygrywa Adrianna Makuła (z lewej), przed Julią Zacharz

Najlepszy wynik mistrzostw, jedyny na poziomie pierwszej klasy, uzyskała juniorka młodsza KKL Kielce Zuzanna Pałyga, która 3-kilogramowym młotem rzuciła 54,36 m, poprawiając rekord życiowy. Otrzymała za to puchar im. Adama Jóźwika, zmarłego przed sześciu laty zasłużonego trenera i działacza, a w młodości rekordzisty okręgu w skoku o tyczce...

Czytaj więcej

Drugi start w sezonie i drugi życiowy bieg Jakuba Sobury-Durmy

Jakub Sobura-Durma

Jakub Sobura-Durma potwierdza bardzo dobrą dyspozycję na poczatku sezonu. Podczas 49. Memoriału Józefa Żylewicza w Gdańsku junior KKL Kielce przebiegł 400 m w 47,85 s, poprawiając zdecydowanie rekord życiowy.

Wynik ten dał mu czwarte miejsce w silnie obsadzonym biegu i równocześnie awans na trzecie miejsce wśród najlepszych 400-metrowców w historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki. Szybciej od niego jedno okrążenie pobiegli jedynie startujący w barwach kieleckich Budowlanych lwowiak Leonid Jażyński  (47,42 s w 1994 roku) i Krzysztof Sidowski z Ostrowii Ostrowiec Świętokrzyski (47,48 s w 1986 roku).

Przypomnijmy, że przed tygodniem podopieczny trenera Pawła Tietierina uzyskał drugi w historii polskiej lekkiej atletyki czas na 300 m w kategorii j...

Czytaj więcej