Archiwum dnia 7 listopada 2021

Sabina Jarząbek trzecia w mistrzostwach Polski w biegu na 5 km

Sabina Jarząbek (pinczow.com)

Duży sukces odniosła Sabina Jarząbek w otwartych mistrzostwach Polski w biegu na 5 km. Zawodniczka KKL Kielce zajęłą trzecie miejsce wśród kobiet, zdobywając brązowy medal, pierwszy w zawodach mistrzowskiej rangi w swojej karierze. Uzyskała świetny czas 16 min 18 s. Do drugiej na mecie Moniki Jackiewicz z MKL Szczecin straciła tylko dwie sekundy, a do zwyciężczyni Izabeli Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin siedem sekund.

Na dziewiątej pozycji została z czasem 18.00 sklasyfikowana Małgorzata Czarnota zawodniczka RLTL Optima Radom i studentka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W mistrzostwach mężczyzn 19. miejsce z wynikiem 15.31 zajął Tomasz Biskupski, startujący pod szyldem Zabiegani w Kielcach – Tomato Market. Zwycięzca Patryk Ko...

Zwycięstwem Sylwestra Lepiarza zakończył się Bieg Niepodległości w Kielcach. Specjalizujący się w biegach górskich zawodnik LKB Rudnik 10-kilometrową trasę ze startem i metą w parku miejskim pokonał w 32 min 49 s. Siedem sekund za nim przybiegł Michał Bąk z Czarnecki Run Team, który w październiku wygrał maratony w Rzeszowie i Kędzierzynie-Koźlu. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Kobyłecki ze Skarżyska-Kamiennej z czasem 33.25.

Wioletta Kierczyńska

Sylwester Lepiarz

Wśród pań zdecydowanie najlepsza była Wioletta Kierczyńska z Brzezin (gm. Morawica), która przebiegła 10 km w 40.57. Na drugiej pozycji została sklasyfikowana Iwona Kąś z Tik Team Kraków (42.49), a na trzeciej znana z występów w KKL Kielce Wiktoria Bielecka (43.20).